19:46:31 - سه‌شنبه 28 مه 2019
کرمانشاه| فعالیت صادراتی مرز سومار از سر گرفته شد
کرمانشاه| فعالیت صادراتی مرز سومار از سر گرفته شد
فرماندار گیلانغرب با اشاره به توقف صادرات از مرز سومار از ۱۰ روز گذشته گفت: صادرات از این مرز از امروز از سر گرفته شد.

کورش محمودیان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه از چند روز گذشته عراق از ورود کارگران ایرانی به مرز سومار در داخل عراق جلوگیری کرده بود اظهار داشت: بعد از مذاکره با طرف عراقی و توافق در زمینه فعالیت کارگران ایرانی و عراقی، صادرات از این مرز از امروز از سر گرفته شد.

وی درباره توافق در زمینه فعالیت کارگران عنوان کرد: در این مذاکره توافق شد کامیون و تاجر عراقی سه روز در خاک ایران بیایند و کارگران ایرانی بارها را تخلیه و بارگیری کنن و سه روز دیگر را کامیون و تاجر ایرانی در خاک عراق باشند و کارگران عراقی بارگیری کنند.

خبر جدید  پلمب مجدد شهربازی کرمانشاه؛ بازگشایی غیرقانونی بود

محمودیان با اشاره به اینکه در واقع بارگیری بار در هر کشور به عهده کارگران همان کشور است و کارگران ایرانی وارد خاک عراق نمیشوند گفت: در گذشته بارگیری در مجموع در خاک عراق انجام میشد و سه روز را کارگران ایرانی بارگیری میکردند و سه روز دیگر به عهده کارگران عراقی بود.

فرماندار گیلانغرب از آغاز فعالیت صادراتی از مرز سومار از امروز خبرداد و بیان کرد: مقرر شد در سه روز آینده بارهایی که طی ۱۰ روز گذشته در این مرز صادراتی دپو شده بود تخلیه شود و از روز شنبه برنامهریزی جدید برای فعالیت کارگران اجرا میشود.

خبر جدید  معاون فرهنگ دینی و سازمانی قوه قضائیه: پیام‌های اصلی انقلاب از قیام ۱۵ خرداد گرفته شد

وی افزود: در گذشته بارهای لیفتراکی در تمام ۶ روز در ایران تخلیه و با لیفتراک بارگیری میشد که در برنامهریزی جدید مقرر شد این بارها نیز سه روز در ایران و سه روز در عراق بارگیری شود.

محمودیان با بیان اینکه روند فعالیت کارگران به صورت سه روز در ایران و سه روز در عراق تا دو ماه ادامه دارد گفت: بعد از این مدت سکویی به طول و عرض ۵۰ در سه متر ایجاد میشود که چند کامیون همزمان از دو طرف پست میزنند و کارگران در این فضای سه متری بارها را به طور مستقیم به کامیونهای عراقی تخلیه میکنند و در این فضا کارگران ایران و عراق مشترک هستند.

خبر جدید  نماینده مردم کرمانشاه: اجرای طرح سردسیری ۱۵۰ هزار نفر را از حاشیه‌نشینی نجات می‌دهد

انتهای پیام / ز


منبع :: کرمانشاه| فعالیت صادراتی مرز سومار از سر گرفته شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه