18:55:38 - شنبه 13 آوریل 2019
کرمانشاه می‌تواند نقش مهمی در تامین کالاهای اساسی داشته باشد
کرمانشاه می‌تواند نقش مهمی در تامین کالاهای اساسی داشته باشد
کرمانشاه_ معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه می‌تواند در شرایط تحریم نقش مهمی در تامین کالاهای اساسی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت حاتمی ظهر امروز شنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات کشور که در مرز پرویز خان برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه به دلیل برخورداری از یک موقعیت مبادلاتی بسیار مناسب، یکی از استان‌های مهم در حوزه صادرات کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: طی این سال‌ها کشور عراق در کنار چین تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی صادرات کشور شده است و در این میان ۴۰ درصد از صادرات ایران به عراق از طریق مرزهای و بازارچه‌های مبادلاتی کرمانشاه صورت می‌گیرد.

خبر جدید  رشد ۱۱درصدی صادرات از گمرکات و بازارچه مرزی استان کرمانشاه

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه بیان داشت: انتظار می‌رود در شرایط فعلی تحریم‌ها، زمینه و بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت‌های استان‌های مهم مرزی مانند کرمانشاه برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور فراهم شود.

وی عنوان کرد: در این شرایط تحریم مرزهای مبادلاتی استان کرمانشاه از شرایط بسیار مناسبی برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور از عراق و اقلیم کردنشین این کشور هستند.

خبر جدید  اجرای ۱۴۰۰ پروژه عمرانی توسط بسیج سازندگی در کرمانشاه

حاتمی بیان داشت: استفاده از این ظرفیت‌های مناسب نیازمند فراهم کردن زیر ساخت‌های مورد نیاز است و دولت باید در ردیف‌های اعتباری برای فراهم کردن این زیرساخت‌ها را فراهم کند زیرا با بودجه‌های استانی نمی‌توان این کمبودها را جبران کرد.

وی تصریح کرد: ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های گاه و بی گاه صادرات برخی کالاها به جایگاه تجار ایرانی نزد طرف‌های عراقی لطمه‌های جدی زده است و انتظار می‌رود ساماندهی صادرات با راهکارهای بهتر و هوشمندانه‌تری همچون عوارض گمرکی صورت گیرد.

خبر جدید  مصرف سالانه ۱۰۰ هزار تن خوراک دام و طیور در کرمانشاه

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: این روند در کوتاه مدت به صادرات کشور لطمه‌های جدی می‌زند و نگرانی‌هایی را نیز برای فعالان بخش خصوصی ایجاد کرده است. انتظار می‌رود این مشکلات هرچه زودتر رفع شود.

کد خبر ۴۵۸۹۵۰۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه