14:59:12 - یکشنبه 4 مارس 2018
کرمانشاه نیاز به احداث کارخانه قند جدید دارد
کرمانشاه نیاز به احداث کارخانه قند جدید دارد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: کرمانشاه نیاز به احداث کارخانه قند جدید دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، نوربخش حاتمی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: کشت چغندر در سال زراعی گذشته در شهرستان کرمانشاه به یک معضل تبدیل شده بود، تاجایی که چغندرکاران خیلی اذیت شدند و گاه حتی برخی از آنها

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: کرمانشاه نیاز به احداث کارخانه قند جدید دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نوربخش حاتمی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: کشت چغندر در سال زراعی گذشته در شهرستان کرمانشاه به یک معضل تبدیل شده بود، تاجایی که چغندرکاران خیلی اذیت شدند و گاه حتی برخی از آنها مجبور شدند همه چغندر تولیدی خود را به جای بهای حمل و نقل بپردازند.

حاتمی با اشاره به بالا بودن میزان چغندر تولیدی در شهرستان و استان کرمانشاه در مقایسه با ظرفیت فرآوری کارخانه‌های قند استان، گفت: امسال هم اگر تدبیر نشود، این مشکل وجود خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته سه هزار هکتار چغندر قند در شهرستان کرمانشاه کشت شده بود، گفت: سال زراعی گذشته ۱۸۵ هزار تن چغندر قند در شهرستان کرمانشاه تولید شد .

خبر جدید  آزمون اعطای مدرک به حفاظ قرآن برگزار می‌شود

حاتمی گفت: امسال ظرفیت کشت ۲۵۰۰ هکتار چغندر قند در حوزه شهرستان کرمانشاه فراهم شده است.
 
حاتمی با اشاره به اینکه جدیدترین کارخانه قند استان مربوط به سال ۵۵ است، گفت: استان کرمانشاه نیاز به احداث کارخانه قند جدید دارد، لذا باید سرمایه گذاران را برای سرمایه‌گذاری در این بخش ترغیب کنیم.

وی سپس با اشاره به خرید ۲۰۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال زراعی گذشته در شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: سال زراعی گذشته به رغم کاهش میزان بارش ها کاهش تولید گندم در حوزه شهرستان کرمانشاه نداشتیم.

خبر جدید  برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری عشایر در کرمانشاه

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به کشت ۸۹ هزار هکتار گندم دیم و ۳۵ هزار هکتار گندم آبی در شهرستان کرمانشاه افزود: امسال همچنین ۸۴ هزار هکتار جو دیم و ۲۲ هزار ۶۰۰ هکتار جو آبی در اراضی زراعی شهرستان کرمانشاه کشت شده است.

وی در ادامه با اشاره به کشت ۲۶۵۰ هکتار کلزا در سال زراعی گذشته در شهرستان کرمانشاه، گفت: سال زراعی گذشته رکورد تولید کلزا در واحد سطح در یکی از مزارع شهرستان کرمانشاه با تولید ۹ تن و ۲۷۰ کیلوگرم شکسته شد.

حاتمی با اشاره به در برنامه قرار گرفتن کشت نخود پاییزه در مزارع شهرستان کرمانشاه از چند سال گذشته، افزود: سال گذشته برای کشت ۱۰ هزار هکتار نخود پاییزه در شهرستان کرمانشاه متقاضی داشتیم، این در حالیست که تنها ۳۰ درصد کشاورزان موفق به تهیه بذر شده و ۱۰ درصد هم مجبور به خرید بذر با چندین برابر قیمت شدند.

خبر جدید  افتتاح 2 کلینیک در کرمانشاه و مرکز درمان بیماری ریوی با حضور وزیر بهداشت

حاتمی یکی از مشکلات موجود بر سر راه توسعه کشت نخود پاییزه را مشکل کمبود بذر عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از بذر تولیدی در استان هم به استانی های دیگر ارسال می شود و همین میزان کشت نخود پاییزه در استان را کاهش داده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه