11:26:29 - دوشنبه 20 مه 2019
کرمانشاه| کدورت آب شهرستان دالاهو برطرف می‌شود
کرمانشاه| کدورت آب شهرستان دالاهو برطرف می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: مشکل کدورت آب در شهرستان دالاهو با ایجاد دو تصفیه‌خانه اضطراری امسال به طور کامل برطرف می‌شود.

علیرضا تختشاهی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه برای تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی در شهرستان دالاهو به مرکزیت کرندغرب و شهر ریجاب تمهیداتی اندیشیده شده است اظهار داشت: در این راستا مقرر شده دو تصفیهخانه اضطراری در دو شهر کرندغرب و ریجاب راهاندازی شود.

وی با بیان اینکه به دنبال زلزله آبان ماه ۹۶ کدورت آب در بیشتر شهرهای استان به موضوعی جدی تبدیل شد عنوان کرد: تعیین رویکرد جدیدی در زمینه کنترل کیفیت آب شرب استان بهویژه در ریجاب به عنوان یک شهر تازه تأسیس که به شرکت آب و فاضلاب شهری تحویل شده است ضرورت یافت.

خبر جدید  ۱۴۰ تن خرمای احتکار شده در کرمانشاه کشف شد‌

تختشاهی با اشاره به اینکه پسلرزهها کدورت آب شهرهای کرند غرب و ریجاب را تشدید میکند عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز برای تعریف راهکاری اساسی جهت برطرف کردن کدورت آب این دو شهر تأمین شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: مقرر شد تصفیهخانهای اضطراری همچون تصفیهخانه هرسین در شرق استان برای شرایط اضطراری طراحی و ایجاد شود و خوشبختانه مصوب شد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده اعتبار این طرح از محل ماده ۱۲ مدیریت بحران تأمین شده است افزود: مقرر شده اسناد مناقصه این دو تصفیهخانه در شهر ریجاب و کرندغرب در کمترین زمان آماده شود و به فراخوان برود.

خبر جدید  کرمانشاه|۳ عنوان کتاب نویسنده کتاب فرنگیس رونمایی می‌شود

تختشاهی با بیان اینکه کدورت آب شهرستان دالاهو با ایجاد این دو تصفیهخانه امسال به طور کامل رفع میشود بیان کرد: با این وجود در زمان ایجاد کدورت از طریق آبرسانی سیار و ایجاد تانکر و مخازن ذخیره میانراهی این کدورت کنترل و مدیریت میشود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد این تصفیهخانهها برای ایجاد شرایط پایدار تصویب شده و امید داریم به زودی اجرایی شود گفت: نمایندگی آب و فاضلاب شهری در شهر ریجاب مستقر و بخشی از مطالبات مردم در قالب تأمین فشار و شکستگیهای داخل شهر نیز در قالب دو پیمان برای اصلاح شبکه تعریف شده است.

خبر جدید  سد هیروی و آب اندازی تونل نوسود با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از ایجاد مخزن ذخیره آب برای شهر ریجاب خبر داد و افزود: اعتبار این طرح از محل تنش در آب و فاضلاب کشور تأمین شده است و با آماده شدن اسناد در نیمه نخست امسال کلنگزنی و به احتمال زیاد افتتاح میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: کرمانشاه| کدورت آب شهرستان دالاهو برطرف می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه