11:40:54 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
کرمانشاه| یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد وارد فاز اجرایی شد
کرمانشاه| یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد وارد فاز اجرایی شد
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلام‌آباد غرب گفت: با صدور فراخوان طراحی پوستر یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد این جشنواره وارد فاز اجرایی شد.

خسرو تمری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه یازدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر مرصاد در دو بخش صحنهای و خیابانی در نیمه دوم مرداد ماه در شهرستان اسلامآباد غرب برگزار میشود، اظهار داشت: دبیرخانه روابط عمومی این جشنواره امسال، فراخوان طرح پوستر جشنواره را صادر کرده است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامآباد غرب با اشاره به اینکه علاقهمندان جهت شرکت در فراخوان میتوانند آثار خود را تا ۳۱ خردادماه به دبیرخانه این جشنواره به نشانی اسلام آباد غرب, هفتصد دستگاه، مجتمع فرهنگی هنری غدیر، پلاک ۸۶ ارسال کنند، گفت: تاکنون پنج اثر به این جشنواره ارسال شده است و به بهترین طرح برتر مبلغ یک میلیون تومان هدیه و تقدیر و تندیس جشنواره اهداخواهد شد.

وی با بیان اینکه علاقمندان میکنند تا ۳۰ خرداد میتوانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر مرصاد ۱۵ تیر معرفی میشود، بیان کرد: اولویت موضوعی جشنواره، عملیات مرصاد که آثار اجرایی در موردعملیات مرصاد در بحث ارزیابی در اولویت بوده و از لحاظ مالی نیز از امتیاز ویژه دارد،تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مقاومت، ایثار و شهادت، مدافعان حرم و آسیبهای اجتماعی است.

خبر جدید  یارانه بخش خصوصی شرکت اتوبوسرانی کرمانشاه پرداخت می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامآباد غرب با اشاره به اینکه اولویت انتخاب آثار در هر بخش با نمایشنامههای تازه نگارش یافته و دست اول خواهد بود، گفت: نمایشهایی پذیرفته میشوند که تاکنون در هیچ جشنوارهای تئاتر ملی و بینالمللی شرکت داده نشده باشند.

وی افزود: آثار اورجینالی که بعد از انتشار فراخوان یازدهمین جشنوارهای ملی تئاتر مرصاد در جشنوارهدیگری پذیرفته و اجرا میشوند مستثنی هستند و هر کارگردان میتواند در هر بخش فقط با یک اثر در جشنواره حضور داشته باشد.

خبر جدید  نیمی از مبادلات مرزی ایران و عراق از مرز پرویزخان انجام می‌شود

تمری با بیان اینکه ستاد برگزاری جشنواره از پذیرش نمایشهایی که در ادوار گذشته جشنواره مرصاد حضور داشته اند معذور است، عنوان کرد: ستاد اجرایی جشنواره تعهدی در قبال تأمین دکور، لباس و گریم ندارد.

وی عنوان کرد: پس از ارزیابی آثار با صلاحدید ستاد اجرایی و کمیته فنی جشنواره، میزان کمک هزینه گروهها در بخش صحنهای از ۲۰ میلیون ریال تا ۲۵ میلیون ریال و در بخش خیابانی از ۱۵ میلیون ریال تا ۲۵ میلیون ریال، بر اساس مقررات موجود محاسبه و پرداخت میشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامآباد غرب اظهار کرد: به نفرات برتر در بخش طراحی بروشور، طراحی نور، طراحی لباس، طراحی صحنه و فضا، آهنگسازی ، بازیگری زن و مرد، نویسندگی، طرح و ایده، کارگردانی و در هر بخش از جشنواره به صلاح دید داوران جایزه نقدی و تندیس جشنواره اهدا میشود.

خبر جدید  کرمانشاه| آب شهر کنگاور فردا قطع می‌شود

وی افزود: نمایش در قالب چهار لوح فشرده تصویری با کیفیت بالا و بدون قطع با یک دوربین و با فرمت DVD به همراه مجوز نویسنده و صاحب اثر و یک نسخه نمایش به صورت فایل PDF یا WORD و یک قطعه عکس از کارگردان و تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره به نشانی کرمانشاه، اسلامآباد غرب، هفتصد دستگاه، انتهای بلوار معلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامآبادغرب، دبیرخانه دائمی جشنواره ی ملی تئاتر مرصاد ارسال شود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: کرمانشاه| یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد وارد فاز اجرایی شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه