11:16:47 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
کرمانشاه| یک سوم واحدهای صنعتی سنقر و کلیایی راکد هستند
کرمانشاه| یک سوم واحدهای صنعتی سنقر و کلیایی راکد هستند
فرماندار سنقر و کلیایی گفت: حدود یک سوم واحدهای صنعتی معادل هفت واحد در شهرک صنعتی شهرستان سنقر و کلیایی راکد هستند.

محمدناصر معصومیزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: ۲۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی سنقر و کلیایی وجود دارد که از این تعداد ۱۵ واحد فعال و نیمهفعال هستند که بیشترین مشکلات آنها در زمینه وثایق و ضمانتنامههای بانکی و حسابهای در گردش است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۱۰ درصد از اعتبارات شهرستان جذب شده است عنوان کرد: بیش از ۲۷ میلیارد تومان از این اعتبارات در زمینه اشتغالزایی بوده که ۱۶۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کردهاند.

خبر جدید  کرمانشاه| صدور کارت بهداشت در دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود

معصومیزاده با بیان اینکه با اعتبار جذب شده برای اشتغال به طور میانگین برای اشتغالزایی هر نفر ۱۷ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: بیشتر این اشتغالزاییها مربوط به اشتغال خانگی و کشاورزی است و باید در زمینه گردگشگری و فقرزدایی روستاها بیشتر تلاش کرد.

فرماندار سنقر و کلیایی با اشاره به اینکه ۴۷٫۳ درصد از مساحت اراضی این شهرستان زیرپوشش سیستم ابیاری تحت فشار است بیان کرد: امسال ۱۰۴ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۴۸ درصد افزایش یافته است.

خبر جدید  مسابقه سایبری «فتح پرچم» در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود

وی یکی از مشکلات شهرستان سنقر و کلیایی را مهاجرت و بیکاری دانست و گفت: یکی از اولویتهای دولت بعد از مسائل امنیتی اشتغال است و دولت اعتبارات بسیار زیادی را در اختیار استانها بهویژه در روستاها و مناطق عشایری قرار داده است.

معصومیزاده با بیان اینکه در بخش گردشگری برای روستاهای هدف گردشگری طرحهای جامعی در دست اقدام است افزود: برای برخی از روستاها همچون سراب گزنهله سنقر و کلیایی طرح تهیه و فازبندی شده و برای هفت روستای گردشگری این شهرستان نیز برنامهریزی شده است.

خبر جدید  بیش از ۴۰۵هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی خریداری شد

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه