به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، علیرضا گودرزی در جشنواره استانی امید و نشاط گفت: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون جوان در سطح دنیا وجود دارد، جوانان سرمایههای عظیمی برای هر کشور هستند. جوانان نیروی محرک و شاخص هر جامعه محسوب میشوند، از آنجایی که کرمانشاه استانی با پتانسیل بالا در این حوزه است، لذا مسئولان وظیفه خطیری دارند که از ظرفیت جوانان برای پیشرفت و توسعه استان استفاده کنند. جمعیت جوانان استان کرمانشاه حدود ۵۴۰ هزار نفر معادل ۲۵ درصد جمعیت استان است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گفت: در حال حاضر حدود ۴۸۳ سمن در استان داریم که هرچند از این تعداد حدود ۷۰ سمن بصورت تخصصی مربوط به حوزه جوانان هستند، اما مدیران قریب به ۹۰ درصد تمام سمن های ما را جوانانی تشکیل میدهند که با علاقه و بدون چشمداشتی فعالیت میکنند. اگر هرکدام از ۴۸۳ سمن استان در طول سال به پنج مشکل استان ورود کنند و برای حل آن گام بردارند، بسیاری از مشکلات رفع و شاهد توسعه استان خواهیم بود.

گودرزی در پایان گفت: سال گذشته شاهد رشد ۲٫۷ درصدی ازدواج و کاهش ۱۰٫۸ درصدی طلاق دراستان بودیم که این آمار حاکی از آن است که قدمهای خوبی برای رفع مشکلات این دو حوزه با کمک سمنها برداشته شده است. برای احداث ۸۰ زمین ورزشی در روستاهای بالای ۷۰۰ نفر جمعیت و احداث ۱۳ زمین ورزشی در شهر کرمانشاه در تلاش هستیم که با احداث این فضاها توسعه زیرساختهای ورزشی به منظور سوق یافتن جوانان به سمت ورزش و دوری از آسیبهای اجتماعی را خواهیم داشت.

خبر جدید  کرمانشاهیان مرزدارانی رشید و همواره جان برکف اند