11:34:15 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
کشف اشیاء عتیقه در جوانرود
کشف اشیاء عتیقه در جوانرود
کرمانشاه_جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف هشت شیء عتیقه در شهرستان جوانرود مربوط به ادوار مختلف تاریخی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا مرزبانی اظهار داشت: جوانی حدودا ۳۰ ساله همراه با بسته ای قصد ورود به ستاد انتظامی شهرستان جوانرود را داشت که عوامل دژبانی با هوشیاری از ورود این فرد جلوگیری و اقدام به بازرسی بدنی وی کردند.

وی افزود: در این بازرسی سه قلم شیء مشکوک به عتیقه شامل یک عدد گردن آویز فلزی، یک عدد موچین فلزی و یک عدد سکه فلزی قدیمی با عکس هخامنشی کشف شد.

خبر جدید  10 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی زلزله زده اختصاص یافت

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بیان کرد: با انتقال این فرد به پلیس آگاهی و بازجویی های صورت گرفته، وی عنوان کرد که اشیاء همراهش را از یک استان دیگر خریداری و اطلاعی از عتیقه بودن آن ندارد.

وی با بیان اینکه پس از هماهنگی با مقام قضائی، منزل این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۲ قلم مشکوک به عتیقه بدست آمد، ادامه داد: با ارسال اموال کشف شده به اداره میراث فرهنگی، عتیقه بودن هشت قلم از آن ها شامل کاسه سفالی، یک رشته مهره، یک عدد قاشق کوچک، یک عدد مقاش (موچین)، یک عدد انگشتر، یک عدد وزنه، بخشی از یک ظروف (عطردان) و یک عدد سکه نقره به تائید رسید.

خبر جدید  تحصیل ۲۲۰۰ طلبه در مدارس علمیه کرمانشاه

مرزبانی با بیان اینکه قدمت وزنه کشف شده به قبل از هزاره میلاد و سکه نیز به دوره ساسانی برمی گردد، افزود: قدمت بقیه اشیاء عتیقه کشف شده به دوره اسلامی و تاریخی می رسد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان در حال ارزیابی ارزش ریالی عتیقه های کشف شده هستند، گفت: فردی که این اشیاء از منزل وی کشف شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است.

کد خبر ۴۵۰۵۱۰۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  دستگیری قاتل اعضای خانواده کرمانشاهی/ قاتل در شمال به دام افتاد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه