12:56:42 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
کشف ۶۳۶ هزار عدد انواع مواد محترقه در جوانرود
کشف ۶۳۶ هزار عدد انواع مواد محترقه در جوانرود
به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “منوچهر امان اللهی” در این رابطه اظهار داشت: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از  ورود محموله مواد محترقه از طریق نوار مرزی به داخل شهرستان با خبر شدند  و رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی با بیان اینکه مقصد

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “منوچهر امان اللهی” در این رابطه اظهار داشت: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از  ورود محموله مواد محترقه از طریق نوار مرزی به داخل شهرستان با خبر شدند  و رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان اینکه مقصد این محموله استان های مرکزی کشور بود، افزود: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پس از تعقیب و مراقبت‌های نامحسوس و طی هماهنگی با مقام قضائی به همراه مأموران پلیس آگاهی در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه به انبار دپوی مواد محترقه ورود و در بازرسی از محل تعداد ۶۳۶ هزار انواع مواد محترقه غیرمجاز کشف کردند.

به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در این رابطه ۲ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضائی شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و چنانچه شخص یا اشخاصی قصد ایجاد رعب و وحشت و یا تعرض به جان و مال مردم را داشته باشند پلیس بدون اغماض و در چارچوب قانون و با اقتدار با آنان برخورد خواهد کرد.

سردار امان اللهی گفت: به استناد قانون مجازات اسلامی هر گونه قاچاق، خرید و فروش مواد منفجره و محترقه به طور غیر مجاز جرم محسوب می شود و مرتکبین آن طبق مجازات مندرج در قانون محکوم خواهند شد.

وی از شهروندان خواست که ضمن مراقبت از فرزندانشان در ایام پایانی سال، در صورت شناسایی عاملان تهیه و توزیع مواد محترقه، بلافاصله مراتب را به پلیس گزارش کنند.

ارتقاء مهارت لازمه ماموریت های پلیسی است 

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر توجه به مقوله آموزش های عمومی و تخصصیگفت: لازمه ماموریت های پلیس حرفه ای، ارتقاء توانمندی و مهارت عمومی و تخصصی است.

سردار “منوچهر امان اللهی” در شورای عمومی فرماندهان انتظامی استان اظهارداشت: امنیت امروز جامعه، حاصل تلاش و از خود گذشتگی کارکنان انتظامی است که به طور قطع، اقتدار را با رأفت اسلامی سرلوحه ماموریت های خود قرار داده اند.

وی، لازمه ماموریت های پلیس حرفه ای را توانمندی، مهارت های عمومی و تخصصی دانست و گفت: آستانه تحمل بالا یکی دیگر از خصلت های مهمی است که کارکنان انتظامی باید از آن برخوردار باشند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه با تاکید بر نقش تاثیرگذار آمادگی عملیاتی در ماموریت خاطرنشان کرد: در صورت توجه و اهتمام فرماندهان و کارکنان به مقوله آموزش و تبدیل آن به مهارت و رفتار و نیز تقویت آمادگی جسمانی و عملیاتی شاهد موفقیت بیش از پیش خواهیم بود.

خبر جدید  توصیه‌های اورژانسی به کرمانشاهیان و مسافران نوروزی در روز طبیعت

سردار امان اللهی افزود: اقتدار معنوی، عزت، سرافرازی و تعامل مناسب نیروی انتظامی با مردم لازمه نیروی انتظامی کارآمد و قدرتمند است.

توقیف ۴۰۵ وسیله نقلیه متخلف در هرسین 

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از توقیف ۴۰۵ وسیله نقلیه متخلف در این شهرستان در طول ۱۱ ماهه اول سال جاری وافزایش ۱۲ درصدی آمار نسبت به سال قبل خبرداد.

سرهنگ “همتعلی شکری” در تصریح این خبر گفت: در طی ۱۱ ماهه سال جاری بالغ بر ۴۰۵ وسیله نقلیه متخلف که شامل ۳۱۰ دستگاه موتورسیکلت  و۹۵ دستگاه خودرو هستند به دلایل تخلفاتی از جمله نداشتن کلاه ایمنی، حرکت درپیاده رو، انجام حرکات نمایشی وهمراه نداشتن مدارک توقیف وبه پارکینگ دلالت داده شدند.

وی افزود: نتایج تحقیقات و آمارها نشان می دهد هرچقدر درک اجتماعی دربین رانندگان بیشتر باشد ارتکاب تخلفات رانندگی کاهش می یابد و این مسئله مستلزم اراده و خواست مسئولین ومردم است.

این مقام انتظامی از مردم خواست با رعایت قوانین ومقررات رانندگی پلیس را در انجام ماموریت های خود یاری کنند تا شاهد کاهش تلفات وخسارات تصادفات  باشیم.

پلمب کمپ غیر قانونی ترک اعتیاد 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: کمپ غیر قانونی ترک اعتیاد توسط عوامل انتظامی کشف و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

سرهنگ “حسین براری” اظهارداشت: سودجویان این کمپ غیر قانونی را در کمربندی شرقی شهرستان و در نزدیکی یکی از روستاهای تابعه این شهرستان دایر کرده بودند.

وی توضیح داد: این کمپ غیرقانونی روز گذشته با حضور ماموران پاسگاه قره سو تعطیل و در بازرسی از کمپ یک قبضه اسلحه، به همراه تعدادی فشنگ مربوطه، یک قبضه شمشیر و مقداری موادمخدر کشف و تعداد ۱۷ معتاد ساکن در آن به کمپ ترک اعتیاد چشمه سفید منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: انتظامی شهرستان کرمانشاه با  کمپ هایی که به صورت غیر مجاز فعالیت می کنند برخورد خواهد کرد.

سرهنگ براری در پایان با بیان اینکه اکثر سرقت های خرد سطح شهر توسط معتادان متجاهر انجام می شود، گفت: جمع آوری این افراد تاثیر بسیاری در کاهش آمار سرقت ها دارد.

کشف ۶۷۰میلیون کالای قاچاق 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از کشف کالای قاچاق به ارزش ۶۷۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسین براری” عنوان کرد: ماموران  انتظامی شهرستان کرمانشاه در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق  و کسب خبر از منابع خبری مبنی براینکه چند خودر در امر کالای قاچاق فعالیت دارند موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

خبر جدید  ۸ صبح فردا؛ اقامه نماز عید فطر در کرمانشاه

وی افزود: در این راستا ماموران انتظامی شهرستان موفق شدند ۴ دستگاه خودرو که حامل بار کالای قاچاق بود را توقیف و  پس از بازرسی از آنها ۵۴۴ دست پوشاک قاچاق، ۳۹۰ کیلوگرم مغز گردو و ۶۰ بسته لوازم ارایشی و بهداشت قاچاق  کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه ۴ متهم در این رابطه دستگیر شده است، گفت: متهمان به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی و بار مکشوفه که بنا بر اظهارات کارشناسان ۶۷۰ میلیون ریال ارزش دارد، به ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز تحویل داده شد.

این مقام انتظامی افزود: همواره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای شعار سال و حمایت از تولیدات داخلی با جدیت توسط انتظامی این شهرستان پیگیری می شود.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در اسلام آبادغرب 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با محوریت پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “بهروز سرتیپ نیا” گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان، در نقاط حاشیه ای شهر اسلام آبادغرب در ۲۴ ساعت گذشته اجرا شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب افزود: در این طرح ماموران موفق شدند ضمن دستگیری ۱۲ خرده فروش مواد مخدر و معتاد پرخطر مقادیری مواد مخدر و روانگردان کشف کنند.

فرمانده انتظامی اسلام آبادغرب تصریح کرد: توقیف ۲۵ دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف و کشف بیش از ۶ هزار مواد محترقه از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.

سرهنگ سرتیپ نیا با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، از شهروندان خواست که با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و جلوگیری از حوادث ناگوار در این روز در صورت مشاهده مراکز فروش مواد محترقه موضوع را به پلیس اطلاع دهید.

کشف ۷ تن سیب زمینی سرقتی 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از کشف ۷ تن سیب زمینی سرقتی و دستگیری سه نفر سارق در این رابطه خبر داد.

سرهنگ “حسین براری” در این رابطه گفت: در پی سرقت ۷ تن سیب زمینی از یک انبار واقع در روستای دار درفش  موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پاسگاه سراب نیلوفر قرار گرفت.

خبر جدید  امکان حضور 13 هزار شاکی پرونده گلیم و گبه در جلسات دادگاه نیست/ 114 وکیل معاضدتی پیگیر شکایات مردم هستند

وی افزود: ماموران این پاسگاه پس از فعال کردن منابع و مخبرین و کار اطلاعاتی موفق شدند ۳ نفر سارق که با همدستی یکدیگر اقدام به سرقت کرده بودند را شناسایی دستگیر کنند.

سرهنگ براری با بیان اینکه اموال مسروقه با مالباخته بازگردانده شده است، ادامه داد: متهمان پس از اعتراف به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی  به شهروندان توصیه کرد که در صورت هر گونه موارد مشکوک مراتب را سریعا به پلیس گزارش کنند.

با نام مدلینگ گرفتار نشوید 

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: مجرمان و کلاهبرداران به بهانه هایی همچون مدلینگ به دنبال جذف و فریب جوانان هستند.

سرهنگ “علی کریمی” در این رابطه اظهارداشت: مجرمان برای فریب طعمه های خود با درج آگهی هایی تحت عنوان مدلینگ مخاطبان خود را جذف می کنند.

وی افزود: کلاهبرداران در این روش علاوه بر دریافت هزینه نام نویسی، تحت عناوین مختلف از طعمه خود پول اخذ می کنند و اقدامی مفیدی نیز برای وی انجام نمی دهند.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه خسارت مالی کمترین آسیبی است که به قربانیان وارد می‌شود، گفت: کلاهبرداران در این روش از قربانیان خود تصاویر عریان تهیه می کند و این موضوع زمینه را برای آزار و اخاذی مجرمان فراهم می کند.

این مقام ارشد انتظامی توصیه کرد: از جوانان و نوجوانان می خواهیم به هیچ عنوان به این چنین آگهی هایی توجه نکنند و اگر کسی قصد اخاذی از آنان را داشت موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۹۱ هزار مواد محترقه 

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از کشف بیش از ۱۹۱ هزار عدد انواع مواد محترقه قاچاق خبر داد.

سرهنگ “محمدرضا امیری” اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان مواد محترقه را از کشورهای همسایه خریداری کرده و قصد انتقال آن به کرمانشاه را دارند، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه باقاچاق پلیس آگاهی قرارگرفت.

وی افزود: در این راستا اکیپی از مأموران به محور کامیاران به کرمانشاه عزیمت و ضمن توقیف یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ حامل کالای قاچاق ۱۹۱ هزار  عدد انواع موادمحترقه قاچاق را کشف کردند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز گفت: این پلیس با توجه به نزدیک شدن به  مراسم چهار شنبه آخر سال، برخوردی قاطع و جدی با افراد سودجو و فروشندگان هرگونه مواد محترقه خواهد داشت

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه