11:54:11 - شنبه 27 آوریل 2019
کشف ۸۱ سکه با ارزش تاریخی در کرمانشاه
کشف ۸۱ سکه با ارزش تاریخی در کرمانشاه
کرمانشاه_فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۸۱ عدد سکه نقره با ارزش تاریخی و متعلق به دوران قاجاریه و صفویه در این شهر و با تلاش ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار منوچهر امان اللهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اطلاع پلیس شهرستان کرمانشاه مبنی بر اینکه ۲ نفر در محدوده بازار اسلامی مشغول به خرید و فروش سکه‌های قدیمی و تاریخی هستند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از دریافت این گزارش، تیمی از مأموران کلانتری ۱۱ مرکزی در محل حاضر و با استفاده از شگردهای پلیسی و بدون جلب توجه موفق به شناسایی افراد مذکور که در حال بررسی و ارزیابی سکه‌های قدیمی بودند، شده و نسبت به دستگیری آنها اقدام کردند.

خبر جدید  جشنواره موسیقی فجر با حضور ۲۱ گروه در کرمانشاه برگزار می‌شود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: مأموران کلانتری پس از انتقال متهمان به کلانتری و بازرسی از کیف دستی همراه آنها ۹۲ سکه و مقداری گلدان، قندان، استکان و سینی قدیمی که مشکوک به ارزش تاریخی بودند، کشف شد.

وی تصریح کرد: با ارسال اموال کشف شده به اداره کل میراث فرهنگی، ارزش و قدمت تاریخی ۸۱ عدد از سکه‌ها تائید و عنوان شد که متعلق به دوره قاجاریه و صفویه هستند.

خبر جدید  عده ای می‌خواهند ناامیدی را در کشور تبلیغ و ترویج کنند/ایران در فناوری نانو حرف اول را می زند

سردار امان اللهی در پایان با اشاره به تشکیل پرونده‌ای در این خصوص، از معرفی هردو متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

کد خبر ۴۶۰۱۱۴۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه