12:25:52 - جمعه 3 مه 2019
کمک ۶ میلیاردی مردم کرمانشاه به هموطنان سیل‌زده کشور
کمک ۶ میلیاردی مردم کرمانشاه به هموطنان سیل‌زده کشور
بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، موجی ناپایدار از ظهر فردا (جمعه) تا اواخر روز شنبه جو منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سیدپرویز فتاح امروز (پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت) در سفر به استان کرمانشاه که به منظور کمک ۶ میلیاردی مردم کرمانشاه به هموطنان سیلزده کشوربررسی وضعیت خدماترسانی به مددجویان این نهاد انجام شد، با هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه دیدار کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه امروز کلید ۱۲۲ منزل مسکونی به خانواههای مددجو در مناطق زلزلهزده تحویل میشود، اظهار داشت: سال گذشته حدود ۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی زلزلهزدگان تکمیل و به خانوادههای مددجو تحویل شد و کار ساخت ۲۰۰ واحد به دلیل جابجایی روستاها و اعطای مجوزهای شهری به تاخیر افتاد که تحویل بخش زیادی از این واحدهای مسکونی امروز انجام میشود.
رئیس کمیته امداد افزود: در سال ۹۷ بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت اختصاص یافت که در این مدت کمیته امداد استان کرمانشاه در بحث اشتغال مددجویی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.
فتاح با تاکید بر اینکه امسال اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان کرمانشاه دو برابر افزایش مییابد، تصریح کرد: در سال ۹۸ اعتبارات ویژهای به اشتغال جوانان غیر مددجو اختصاص خواهیم داد.
وی تاکید کرد: کمیته امداد با وجود پیشبینی شرایط سخت اقتصادی کشور در سال ۹۸ با همان قدرت گذشته کار خواهد کرد و برنامههای خوبی در بحث ساخت و خرید مسکن نیازمندان خواهد داشت.
استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار، جایگاه کمیته امداد را در میان جامعه بسیار قابل توجه توصیف کرد و گفت: کمیته امداد در سالهای جدید تغییرات و عملکرد خوبی داشته که باعث افزایش اعتماد عمومی مردم شده است.
رئیس کمیته امداد در ادامه سفر به استان کرمانشاه، با آیتالله مصطفی علما، نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه دیدار کرد.
فتاح در این دیدار گفت: امسال برای مسکن نیازمندان برنامههای خوب و مهمی پیش رو داریم که به این منظور اعتبارات ویژهای در بخش مسکن به کمیته امداد استان کرمانشاه دادهایم و تفاهمنامه همکاری نیز با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منعقد شده است.
وی با اشاره به پرداخت وامهای قرضالحسنه به نیازمندان از سوی صندوق قرضالحسنه امداد ولایت، خاطرنشان کرد: کارمزد وامهای قرضالحسنه ضروری در صندوق امداد ولایت که قبلا ۳ درصد بود را به صفر رساندهایم.
رئیس کمیته امداد گفت: مردم نیکوکار استان کرمانشاه با وجود مشکلات زلزله، در سال ۹۷ بیش از ۷۲ میلیارد تومان در قالب صدقات، زکات و سایر سرفصلها به نیازمندان کمک کردند که این موضوع جای تشکر و سپاس دارد.
فتاح با بیان اینکه مردم استان کرمانشاه ۶ میلیارد تومان کمک نقدی و کالایی برای سیلزدگان کشور انجام دادند، تاکید کرد: این افتخار برای کرمانشاه به ویژه مردم مناطق زلزلهزده است که در شرایط سخت به مناطق سیلزده کمک کردند.
آیتالله مصطفی علما، نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز در این دیدار از خدمات کمیته امداد در رسیدگی به امور محرومان به ویژه در زلزله کرمانشاه تقدیر کرد و گفت: کمک به معیشت نیازمندان از سوی کمیته امداد، مایه خیر و برکت برای نظام اسلامی است.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  افتتاح مدرسه شش کلاسه روستای ابودوجانه شهر ریجاب
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه