5:35:23 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
کنگاور ۱۴۰ هکتار بافت فرسوده دارد/تخصیص ۲ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات ناکارآمد
کنگاور ۱۴۰ هکتار بافت فرسوده دارد/تخصیص ۲ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات ناکارآمد
کرمانشاه_ شهردار کنگاور از وجود ۱۴۰ هکتار بافت فرسوده در این شهر خبر داد و گفت: حدود ۲ میلیارد تومان برای بازآفرینی محلات ناکارآمد دریافت کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین صادقی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مشکلات شهرداری شهرستان کنگاور اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری با کاهش درآمدهای جاری با معضلات زیادی مواجه شده است.

وی افزود: در این راستا خدماتی که به مردم ارائه می‌شود نسبت به قبل صددرصد افزایش قیمت دارد و با توجه به اینکه درآمد و اقتصاد شهرداری با اقتصاد مردم شهر ارتباط مسقیم دارد، لذا به دلیل مشکلات مالی با مشکل عمده مواجه هستیم.

شهردار کنگاور بیان کرد: امسال در خصوص پرداخت مطالبات پرسنل و نیروهای شرکتی مشکل خاصی نداشتیم و توانستیم بدهی سنوات گذشته پیمانکاران و تامین اجتماعی را نیز مرتفع کنیم.

صادقی اعتبارات عمرانی کنگاور در سال جاری را ۷ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیز ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان دریافت کردیم.

خبر جدید  ۲۲ هکتار واحد مسکونی در بستر رودخانه‌های کرمانشاه احداث شده است

وی با بیان اینکه ۱۴۰ هکتار بافت فرسوده در کنگاور وجود دارد، ادامه داد: محله غم تسلی که یک معضل برای شهرستان کنگاور به شمار می‌رفت با پیگیری‌های لازم بحث جابه‌جایی این محله مطرح شد که از ابتدای امسال تا کنون ۳۰ مورد جابجایی و انتقال را شاهد بودیم.

شهردار کنگاور ادامه داد: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح مسکن مهر مهرآوران خواهیم بود تا بدین وسیله بسیاری از مشکلات شهروندان حل و فصل شود.

صادقی تصریح کرد: در راستای اشتغالزایی بحث توسعه میدان بار را پیش‌بینی کردیم که حدود ۸۰ واحد صنفی در این محل ساماندهی می‌شود که می‌تواند یک درآمد پایدار برای مردم و شهرداری به دنبال داشته باشد.

خبر جدید  افتتاح ۷۷ طرح عمرانی ، خدماتی و کشاورزی در استان کرمانشاه

وی یادآور شد: شهر کنگاور دروازه ورودی استان کرمانشاه محسوب می شود، اما با مشکلات زیادی از جمله خرابی آسفالت معابر، پیاده روها، عدم دفع آب‌های سطحی مواجه است.

شهردار کنگاور افزود: در سال ۹۷ حدود ۲۱ هزار تن آسفالت از کارخانه شهر کنگاور برای بازسازی خیابان ها و معابر شهر استفاده شده است که این میزان رافع کل مشکلات نخواهد بود.

صادقی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی ۹ ماهه سال ۹۷ پرداخت و بیان داشت: حدود ۳۶ هزار متر مربع زیرسازی معابر، ۱۰۰۰ متر دفع آبهای سطحی، توسعه فضای سبز و احداث پارک ولیعصر، کاشت ۴۰ هزار اصله نهال، نصب وسایل ورزشی در پارک ها، ۵۴ مورد اطفاء حریق، ۲۱۰۰ مورد اطفاء حریق در ارلضی کشاورزی از جمله این اقدامات است.

خبر جدید  بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۳۹ روستای کرمانشاه

وی همچنین از جدول‌گذاری و موزائیک فرش پیاده‌روهای خیابان‌های امام، مطهری و شهدا این شهرستان به عنوان دیگر اقدامات در دست اجرای شهرداری کنگاور نام برد و تصریح کرد: احداث گلخانه ۵۰۰ متری از دیگر برنامه‌های اجرایی سال ۹۷ عنوان است.

شهردار کنگاور اظهار داشت: توسعه پارک کوهستان، ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شهر به خصوص از سمت همدان و همچنین ساماندهی فضای فوقانی پارک شاهد را نیز در دست اقدام داریم.

صادقی به اقدامات ستاد خدمات سفر برای نوروز ۹۸ نیز اشاره ای داشت و گفت: با طراحی سفره های هفت‌سین و المان‌های شهری مناسب سعی می‌کنیم فضای متفاوت و بهتر از سالهای قبل به وجود بیاوریم.

کد خبر ۴۵۲۱۸۲۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه