11:33:44 - شنبه 18 مه 2019
گردشگری یک راه میان‌بر برای عبور از سد بیکاری در کرمانشاه است
گردشگری یک راه میان‌بر برای عبور از سد بیکاری در کرمانشاه است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اختصاص ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه خبر داد.

امید قادری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: رونق بخش گردشگری مورد تأکید مدیران ارشد کرمانشاه است و در این خصوص اعتبارات لازم برای پرداخت به سرمایهگذاران جذب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اختصاص ۳۸ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه خبرداد و گفت: برای راهاندازی مجموعههای اقامتی، رستورانهای سنتی و مجتمعهای گردشگری تسهیلات پرداخت میشود.

وی افزود: گسترش گردشگری به عنوان یک صنعت زودبازده و یکی از بهترین میانبرهایی است که پیش روی هر کشوری برای عبور سریع و کم هزینه از سد بزرگ بیکاری قرار دارد، در کرمانشاه با تکیه بر این ظرفیت اقدامات مؤثری انجام شده است.

قادری با بیان اینکه استقبال قابل توجهی از سوی روستائیان برای راهاندازی اقامتگاههای بوم گردی شده است، بیان کرد: در سال گذشته ۳/۸ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات محصولات مختلف و متنوع صنایع دستی در استان کرمانشاه کسب است و درآمد سازمان گردشگری استان در سال ۹۷ در حوزه بازدید از ابنیهها و مکانهای تاریخی به دو میلیارد تومان رسید.

خبر جدید  جشن میلاد کوثر نبوت در ۳۰۰ مسجد و هیئت مذهبی استان کرمانشاه برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ رشته صنایع دستی صادراتی در استان کرمانشاه وجود دارد اظهار کرد: بیش از ۱۲ هزار ۵۰۰ صنعتگر فعال در استان مشغول به فعالیت هستند.

قادری با اشاره به اینکه ۵۰ نوع گیوه مردانه در استان کرمانشاه وجود دارد افزود: لباس محلی، گیوه زنانه و مردانه، نمدبافی، نمدمالی، بافتنیهای سنتی و کالاهای حجاری شده از جمله صنایع دستی شاخص در استان کرمانشاه هستند و گیوه زیرپارچهای در صدر اقلام صادراتی کرمانشاه قرار دارد.

مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان کرد: ارتقاء، تشویق و ترغیب هنرمندان، صنعتگران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی موجب رشد و شکوفایی تولیدات سنتی نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه جهانی میشود.

خبر جدید  سرلشکر صفوی: بازگشایی مرز خسروی برای اربعین امسال قطعی شد

وی با بیان اینکه حوزه صنایع دستی و گردشگری به دلیل کاربردی بودن، مردمی بودن و ایجاد اشتغال و تولید یکی از مصادیق قاطع حوزه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است، بیان کرد: دستگاههای اجرایی ذیربط باید با جدیت به دنبال فراهم ساختن بسترهای لازم برای اجرای طرحهای گردشگری سلامت، ثبت جهانی اورامانات، توسعه مراکز اقامتی و بومگردی باشند و تلاش کنند تا این طرحها هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

خبر جدید  تولید علم و تربیت نیروهای اسلامی از وظایف دانشگاه آزاد برای ایجاد تمدن اسلامی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه باید اقامتگاههای بومگردی با هدف تولید اشتغال پایدار و رونق اقتصادی در استان کرمانشاه گسترش یابد، عنوان کرد: میراث فرهنگی تمام توان خود را برای توسعه صنعت گردشگری منجر به تولید اشتغال و رونق اقتصادی از طریق احداث اقامتگاههای بومگردی به کار میگیرد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت آثار تاریخی در روستاها این امکان را فراهم آورده تا با بهرهگیری از آنها زمینه جذب گردشگران به این نقاط را ایجاد کرد و از این طریق به توسعه گردشگری و درنهایت رونق اقتصادی در استان رسید.

انتهای پیام/ ع


منبع :: گردشگری یک راه میان‌بر برای عبور از سد بیکاری در کرمانشاه است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه