20:45:48 - یکشنبه 26 مه 2019
گزارش تسنیم از نمایشگاه قرآن کرمانشاه/ وقتی قیمت کتاب‌ها روزانه تغییر می‌کند
گزارش تسنیم از نمایشگاه قرآن کرمانشاه/ وقتی قیمت کتاب‌ها روزانه تغییر می‌کند
نمایشگاه کتاب علوم قرآن کرمانشاه تحت عنوان ویژه برنامه‌های جشن رمضان سال ۱۳۹۸ در حالی برپا شده که قیمت کاغذ سبب تغییر و افزایش روزانه قیمت کتاب‌های نمایشگاه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هر سالبا آغاز ماه مبارک رمضان در شهرهای ایران، نمایشگاههای قرآن و عترت برگزار میشود تا مردم بیش از پیش با برکات قرآن آشنا شوند و دستورات خدا را سرلوحه زندگی قرار دهند که این نمایشگاه امسال نیز در کرمانشاه برگزار شده است.

نمایشگاه کتاب علوم قرآن کرمانشاه تحت عنوان ویژه برنامههای جشن رمضان سال ۱۳۹۸ در مسجد معتضدی برپا شده است که در کتاب غرفههای عرضه کنند کتابهای مذهبی و دینی غرفههای صنایع دستی، محرق کاری، عفاف و حجاب، نقاشی و قرآن بخوان جایزه ببرهم دارد.

نمایشگاه امسال که به گفته مسئول برپایی پس از وقفه یکساله برپا شده چندان مورد توجه بازدیدکنندگان قرار نگرفته است و بازدیدکنندگان از نمایشگاه گلایه دارند که مسئولان برگزاری کمبودها را به نبود بودجه حواله میکنند که کمبود بودجه برای این رویداد فرهنگی پذیرفتنی نیست.

یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه به خبرنگار تسنیم گفت: فعالیت نمایشگاه دیرهنگام است و در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان برپا شده است که امیدوارم در سالهای بعد این ضعف برطرف شود و توقع وجود دارد که مثل نمایشگاه بینالمللی قرآن زمان نمایشگاه از افطار تا سحر باشد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه برای وی راضیکننده نبوده است افزود: هدف برپایی این نمایشگاه کتاب قرآن باید افزایش فعالیتهای راهبردی و کاربردی کردن قرآن در سبک زندگی افراد جامعه باشد اما به نظر نمیرسد در این نمایشگاه به هدف مورد نظر و مطلوب دست یافت.

خبر جدید  کرمانشاه| حمام‌های تاریخی شهرستان سنقروکلیایی مرمت شد

یکی از بانوان حاضر در نمایشگاه هم از کمبود تنوع در عناوین کتابهاگلایه داشت و گفت: برای خرید کتابی خاص به این نمایشگاه آمدم ولی پیدا نکردم زیرا بیشتر موضوعات کتابها داستانی است و من فکر میکردم در نمایشگاه قرآن، نه همه کتابها بلکه بیشتر آنها قرآنی باشد.

خانم دیگری در ادامه صحبت این شهروند افزود: اطلاعرسانی غرفههای این نمایشگاه به هیچ وجه کافی نبوده و در سطح شهر بنرهای نمایشگاه کتاب قرآن کمتر دیده میشود و عدهای زیادی از شهروندان از برپایی این نمایشگاه در کرمانشاه وزمان و مکان آن اطلاع ندارند.

یکی از فعالان فرهنگی با اشاره به کاهش بودجههای قرآنی، اظهار کرد: دولت اگر واقعا به فکر عالم سازی و آگاه کردن مردم است باید هزینه کند و ما مطالبهگر هستیم و اگر باز هم مشکل تأمین بودجه وجود دارد باید از کمکهای خیرین استفاده شود تا این نمایشگاه به نحو احسن برگزار شود.

ارائه ۷۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه قرآنکرمانشاه

معاون قرآن و عترت ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب و نرمافزارهای قرآنی کرمانشاه از یک خردادماه در مسجد معتضدی کرمانشاه به مدت ۱۰ روز برپا شده است، اظهار کرد: این نمایشگاه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ دایر است.

خبر جدید  کشور آمریکا گرفتار ترامپ است؛ کف‌گیر تحریم‌های آمریکا به ته دیگ خورده است

محسن کرمیان با اشاره به اینکه این نمایشگاه هرسالتوسط اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برپا میشود، افزود: در این نمایشگاه ۷۰۰ عنوان کتاب قرآنی و سایر محصولات و نرم افزارها عرضه شده است.

وی از ارائه تعداد زیادی نرمافزار قرآنی در نمایشگاه کرمانشاه خبرداد و بیان کرد: غرفههایی با موضوعات حجاب و عفاف، صنایع دستی، محرق، نقاشی نقاشی، قرآن بخوان جایزه بگیر و پاسخ به شبهات دینی و مباحث شرعی در کنار عرضه کتاب و نرمافزارهای قرآنی برپا شده است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در این نمایشگاه کتابها با تخفیف ۱۰ درصدی به خریداران ارائه میشود، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه قرآنی به عنوان یک نیاز واقعی و اقدام فرهنگی در جامعه باید مورد توجه واقع شود و در این زمینه ماه رمضان بهترین فرصت برای برگزاری این نمایشگاهها و بهرهگیری از ظرفیتهای معنوی این ماه است.

خبر جدید  ترافیک در محور کرمانشاه به همدان سنگین است

وی بیان کرد: اما با وجود همه این مسائل به دلیل گرانی و کمبود کاغذ، قیمت کتابهایی که در نمایشگاه ارائه شده روزانه تغییر میکند.

کرمیان از برگزاری طرح فاتحان آسمان از سوی این معاونت در اسفند ۹۷ و فروردین ماه سال ۹۹ با برگزاری نمایشگاههای عکس و پوستر دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: این طرح بههمت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت و با همکاری ادارهکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع قرآن و تأثیر آن در رشادتهای هشت سال دفاع مقدس با حضور گروههای تئاتر خیابانی و با برگزاری نمایشگاههای هنرهای تجسمی و کارگاههای نقاشی اجرا میشود.

برپایی نمایشگاه کتاب قرآن کرمانشاه در محل دائمی نمایشگاهها، ساعت فعالیت نمایشگاه، کمک از اعتبارات سایر دستگاهها و خیران برای برپایی نمایشگاه بهتر و فعالیت نمایشگاه از ابتدای ماه مبارک رمضان حداقل موضوعات مورد نیاز است تا در مرحله بعد انتشارات و کتابهای ارائه شده در نمایشگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: گزارش تسنیم از نمایشگاه قرآن کرمانشاه/ وقتی قیمت کتاب‌ها روزانه تغییر می‌کند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه