15:55:19 - شنبه 10 فوریه 2018
گزارش نشدن موردی از ابتلای انسانی «آنفلوانزای پرندگان» در کرمانشاه
گزارش نشدن موردی از  ابتلای انسانی «آنفلوانزای پرندگان» در کرمانشاه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تاکنون موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان در استان مشاهده نشده است. به گزارش ایسنا، دکتر «ابراهیم شکیبا» اظهار کرد: در پی مشاهده مواردی از آنفلوانزای پرندگان در شهرستان دالاهو، اقدامات کنترلی و بهداشتی در استان در حال انجام است و تاکنون موردی از انتقال این نوع

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تاکنون موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان در استان مشاهده نشده است.

به گزارش ایسنا، دکتر «ابراهیم شکیبا» اظهار کرد: در پی مشاهده مواردی از آنفلوانزای پرندگان در شهرستان دالاهو، اقدامات کنترلی و بهداشتی در استان در حال انجام است و تاکنون موردی از انتقال این نوع از ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طیور به انسان در استان گزارش نشده است.

شکیبا افزود: هرگونه تلفات مشکوک طیور با گزارش تلفنی هم به دامپزشکی و هم ستادهای شهرستانی اطلاع‌رسانی شده و در کوتاه‌ترین زمان اقدامات لازم توسط تیم‌های مشترک سازمان دامپزشکی ومعاونت بهداشتی در محل انجام می‌گیرد.

خبر جدید  پیگیری لازم برای باز گشایی بازار پرویز خان ضروری است

رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از شهروندان خواست تا از خرید مرغ زنده به طور جدی خودداری کرده هم‌چنین با اطمینان خاطر مرغ و تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی و بهداشت تهیه کنند.

شکیبا رعایت نکات بهداشتی را از مهم‌ترین اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برشمرد و افزود: شهروندان باید از گوشت‌های آماده و منجمد بسته‌بندی شده با مجوز بهداشتی استفاده کنند.

خبر جدید  پیش‌بینی برداشت۴۰۰تن کلزا ازمزارع گیلانغرب/رشد۵ برابری سطح زیرکشت

وی اظهار کرد: در روستاها نیز باید کودکان را از طیور و پرندگان دور نگه داشت و پرندگان باید تا حد امکان در مکانی دور از محل زندگی افراد نگهداری شوند.

شکیبا افزود: استفاده از دستکش و ماسک در هنگام ذبح و پرکنی و آماده‌سازی پرندگان برای طبخ و شست‌وشوی مکرر دست با آب و صابون حداقل به مدت ۳۰ ثانیه پس از تماس الزامی است.

خبر جدید  خرید کالای ایرانی سبب ایجاد اشتغال پایدار در استان

وی نسبت به شکار پرندگان مهاجر و آزاد مانند مرغابی، غاز و قو و … هشدار داد و افزود: از خرید و فروش، نقل و انتقال و ذبح و پرکنی پرندگان به خصوص پرندگان مهاجر باید خودداری شود.

رئیس مرکز بهداشت استان کرمانشاه از مردم خواست بیماری و یا تلف شدن  پرندگان خود را به سرعت به سامانه ۱۵۱۲ سازمان دامپزشکی و یا ۱۹۰ مرکز بهدشت استان گزارش دهند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه