12:51:01 - دوشنبه 5 فوریه 2018
یک ریال از حقوق دولتی که از ما گرفته‌اند، برنگشته است
یک ریال از حقوق دولتی که از ما گرفته‌اند، برنگشته است
رئیس انجمن صنفی معادن قیرطبیعی گیلانغرب گفت: طی ۲۹ سال اخیر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن قیرطبیعی گیلانغرب دریافت شده، اما یک ریال آن هم برگشت داده نشده است. جهانبخش مرجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس قانون حدود ۱۵ درصد از مبلغی که به عنوان حقوق

رئیس انجمن صنفی معادن قیرطبیعی گیلانغرب گفت: طی ۲۹ سال اخیر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن قیرطبیعی گیلانغرب دریافت شده، اما یک ریال آن هم برگشت داده نشده است.

جهانبخش مرجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس قانون حدود ۱۵ درصد از مبلغی که به عنوان حقوق دولتی از معدن‌داران اخذ می‌شود باید صرف زیرساخت‌های معادن همان مناطقی شود که حقوق دولتی پرداخت کرده‌اند.

وی ادامه داد: طی ۲۹ سال اخیر حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق دولتی فقط از معادن قیرطبیعی گیلانغرب اخذ شده، اما حتی یک ریال آن به ما برنگشته است.

خبر جدید  انقلاب اسلامي متعلق به توده مردم است

رئیس انجمن صنفی معادن قیرطبیعی گیلانغرب میزان رقمی که باید از محل حقوق دولتی صرف زیرساخت‌های معادن این منطقه شود را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی اظهار کرد: وقتی هم برای دریافت این مطالبات پیگیری انجام می‌دهیم، تنها پاسخی که به ما می‌دهند این است که بودجه‌ای در اختیار نیست، در حالیکه پول آن از قبل از معدن داران گرفته شده است.

مرجانی با بیان اینکه این پول باید صرف جاده سازی، تامین برق و… شود، اظهار کرد: نبود این امکانات ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

خبر جدید  اتمام کار گاز رسانی به شهرهای استان تا پایان سال آینده

وی راه دسترسی نامناسب را اصلی ترین مشکل معادن قیرطبیعی گیلانغرب دانست و یادآور شد: به دلیل نامناسب بودن راه، همیشه موقع برف و باران جاده بسته و کار معدن داران تعطیل می‌شود.

رئیس انجمن صنفی معادن قیرطبیعی گیلانغرب خاطرنشان کرد: نامناسب بودن جاده هزینه‌های حمل و نقل را نیز بسیار بالا برده و کامیون‌ها دو برابر شرایط عادی برای حمل و نقل از ما پول می‌گیرند.

وی افزود: راه دسترسی مورد نیاز برای مجموع این معادن شاید حدود ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر باشد که خیلی زیاد نیست.

خبر جدید  "پلاستیک‌ها" روی دوش کره زمین سنگینی می‌کند

مرجانی معتقد است، این مشکلات در شرایطی پیش روی معادن گیلانغرب وجود دارد که بسیاری از آنها با رکود و کاهش درآمد مواجه هستند.

وی با بیان اینکه در گذشته حدود ۴۰ معدن قیرطبیعی در گیلانغرب فعالیت داشتند، عنوان کرد: اکنون بسیاری از این معادن تعطیل هستند و تعداد کمی که باقی مانده‌اند با حداقل ظرفیت کار می‌کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه