20:59:31 - یکشنبه 9 ژوئن 2019
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در استان کرمانشاه وجود دارد
یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در استان کرمانشاه وجود دارد
رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی تولید ۸۳۰ هزار تنی گندم در استان کرمانشاه گفت: حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره گندم در استان کرمانشاه وجود دارد.

نوربخش حاتمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به افزایش ۹۰ درصد بارشها در امسال نسبت به سال گذشته و افزایش ۸۰ درصدی نسبت به سال گذشته عنوان کرد: ۹۰ هزار از اراضی گندم استان آبی و بیش از ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی دیم هستند و پراکنش مطلوب بارشها تأثیر بسیاری در تولید گندم دیم و حتی آبی استان دارد.

حاتمی با بیان اینکه پیشبینی میشود امسال بیش از ۸۳۰ هزار تن گندم در استان تولید شود گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم ۱۷۰۰ تومان است اما عدهای دلال و سودجو با قیمتهای وسوسهکننده به دنبال خرید گندم از کشاورز قبل از تولید هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: بخشی از این افراد سودجو هستند و گندم را از کشاورزان خریداری و در آینده در مراکز خرید عرضه میکنند و افرادی دیگر به منظور اخلال در سیستم اقتصادی کشور در این زمینه فعالیت میکنند.

خبر جدید  آمار بیکاری مددجویان بهزیستی از نرخ بیکاری کرمانشاه بیشتر است

وی بیان کرد: از کشاورزان درخواست میشود از فروش و تحویل گندم به دلالان و افراد سودجو و ناشناخته خودداری کنند زیرا در سالهای گذشته گاهی در حین خرید، قیمت محصولات تضمینی افزایش یافته و این افزایش قیمت تنها شامل افرادی میشود که گندم تولیدی خود را به مراکز دولتی تحویل دهند.

حاتمی گفت: با توجه به شرایط امروز کشور و نیاز مبرم به تأمین نهادهها و محصولات غذایی افرادی که در این شرایط اقدام به عرضه خارج از شبکه محصولات خود کنند در راستای اهداف استکبار جهانی گام برمیدارند و خواسته یا ناخواسته اخلالی را در فرایند و روند اقتصادی کشور ایجاد میکنند.

خبر جدید  سپاه قصرشیرین نسبت به برگزاری برنامه‌ای شبهه برانگیز در این شهرستان واکنش نشان داد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه براساس سیاستهای تنظیمی دولت اقدامات مناسبی در استان انجام شده است افزود: تعداد مراکز خرید گندم از ۶۴ مرکز به ۸۰ مورد افزایش یافته و تمام ظرفیت سیلوهای ذخیرهسازی گندم در ۱۳ شهرستان تخلیه و آماده ذخیرهسازی است.

وی با اشاره به اینکه با وجود پیشبینی تولید ۸۳۰ هزار تن گندم در استان، حدود یک میلیون و ۴۵۹ هزار تن ظرفیت ذخیرهسازی در مراکز خرید و سیلوها وجود دارد بیان کرد: این موضوع بخش عمدهای از مشکلات سال گذشته را رفع میکند و کشاورزان در کوتاهترین زمان و کمترین زحمت محصول خود را تحویل میدهند.

خبر جدید  افزایش قیمت مرغ در کرمانشاه، مصرف‌کننده و فروشنده را متضرر کرد

حاتمی با بیان اینکه ۹۵ کارشناس جهاد کشاورزی بر برداشت و کارکرد کمباینها نظارت دارند گفت: در تمامی مراکز خرید استان نمایندگان جهاد کشاورزی حضور دارند و بر روند افتزنی و نحوه تحویل محصول نظارت دارند و تمام باسکولها استانداردسازی شدهاند.

انتهای پیام / ز


منبع :: یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در استان کرمانشاه وجود دارد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه