۱:۰۳:۴۸ - پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
۱۱۷ واحد مسکونی زلزله‌زده استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی تکمیل شد
۱۱۷ واحد مسکونی زلزله‌زده استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی تکمیل شد
مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: ۱۱۷ واحد مسکونی توسط گروه‌های بسیج سازندگی با کمک مالی خیران در مناطق زلزله‌زده تکمیل شد.

سرهنگ حسین قبادی بصیر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از تکمیل ۱۱۷ واحد مسکونی زلزلهزده استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۱۱۷ واحد در مناطق زلزلهزده استان تکمیل و تحویل افراد زلزلهزده شده و ۳۰ واحد مسکونی دیگر نیز در دست اقدام است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای تکمیل این ۱۴۷ واحد مسکونی ۳ میلیارد تومان هزینه شده است گفت: این اعتبارات از سوی طرحهای محرومیتزدایی و خیران تأمین شده است.

وی با بیان اینکه پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری امسال در استان کرمانشاه افتتاحشده است، بیان کرد: عملیات اجرایی تمامی این طرحها به اتمام رسیده و برای اجرای این طرحها در استانی مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

قبادیبصیر با اشاره به اینکه همچنین در حوزه آبیاری قطرهای سه طرح در شهرستانهای سرپلذهاب و کنگاور با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان در دست اقدام است عنوان کرد: هزینه اعتباری این طرح ها مبلغی بیش از ۲ میلیارد تومان است که یکی از این طرحها تحویل داده شده و یکی نیز فاز نخست آن انجام و فاز دوم نیز در حال تکمیل است.

وی از احداث ۴ واحد آموزشی در مناطق زلزلهزده استان با کمک خیران خبر داد و اظهار کرد: یک میلیارد تومان اعتبار برای این واحدهای آموزشس در نظر گرفته شده که تاکنون عملیات اجرایی آن حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان کرد: در بحث آبرسانی شرب هم یک پروژه در ۱۱ روستای منطقه سرفیروزآباد عثمانوند داریم که اعتبار کنونی آن بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و حدود ۸۰ درصد پیشرفت عملیات اجرایی نیز دارد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه