20:59:51 - یکشنبه 9 ژوئن 2019
۲۲۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان کرمانشاه فعالیت دارند
۲۲۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان کرمانشاه فعالیت دارند
مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: ۲۲۰ گروه جهادی ثبت شده و شناسنامه‌دار در استان کرمانشاه وجود دارد که اکثر آن‌ها فعال هستند.

سرهنگ حسین قبادیبصیر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر ۲۲۰ گروه جهادی ثبت شده و شناسنامهدار در استان کرمانشاه وجود دارد که اکثر آنها فعال هستند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این سازمان رویکرد گروههای جهادی در یکی دو سال گذشته تغییر کرده استگفت: در شرایط کنونی گروههای جهادی ساماندهی و بهینهسازی مجدد شده و شوراهای جهادی در سطح شهرستانها شکل گرفته و در سطح استان هم مقدمات کار آن انجام شده و بهزودی مجمع جهادی استان را برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در شورای بسیج سازندگی مصوب شده که هر پایگاه محلات یک گروه جهادی برای فعالیت در حوزه استحفاظی خود را تشکیل دهدبیان کرد:برای گروههای جهادی استان جغرافیای خاصی طراحی شده و فعالیت خود را در این حوزه تعریف میکنند.

خبر جدید  ۱۳ کتابخانه‌ عمومی استان کرمانشاه میزبان طرح «کتابخانه‌گردی» است

قبادیبصیر با بیان اینکه بیش از ۱۴ هزار نفر از بسیجیان گروههای جهادی از ۳۲ استان کشور در قالب ۱۰۰۰ گروه جهادی در مناطق زلزلهزده خدمترسانی کردند، بیان کرد: علاوه بر ۸۳۰۰ کانکسی که توسط سپاه استان با همکاری بنیاد مسکن در مناطق زلزلهزده کرمانشاه ساخته و نصب شد، ۶۷۶۵ کانکس توسط گروههای جهادی استان از سراسر کشور جمعآوری و در مناطق مختلف زلزلهزده کرمانشاه نصب شد.

وی با اشاره به اعزام ۹۰۹ نفر از جهادگران به مناطق سیلزده کرمانشاه و لرستان گفت: گروههای جهادی استان به کمک مردم در مناطق سیلزده استان لرستان شتافتند.

خبر جدید  سیل ۲۰۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌های قصرشیرین خسارت وارد کرد

قبادیبصیر با بیان اینکه عمده فعالیت گروههای جهادی استان کرمانشاه توزیع مواد غذایی و بهداشتی ، تخلیه منازل از گل و لای، استقرار آشپزخانه سیار و پخت غذای گرم در بین مردم روستاهای سیلزده سیل بود، گفت: پل علیآباد گروس در بخش مرکزی شهرستان صحنه پس از بارندگی و طغیان رودخانه تخریب شد که قرارگاه منطقهای نجف اشرف نیروی زمینی سپاه با کمک نیروهای جهادی بسیج سازندگی استان کار ساخت پل اضطراری این منطقه را برعهده گرفتند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه عنوان کرد: یک توافقنامه بین کمیتهامداد و سپاه پاسداران در رابطه با احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان کمیته امداد منعقد شده است که امیدواریم به زودی فاز نخست آن اجرایی شود.

قبادیبصیر گفت: ۱۵۱ واحد مسکونی توسط گروههای بسیج سازندگی سپاه حضرت نبیاکرم (ص) استان با کمک مالی خیران و سپاه برای مددجویان بهزیستی در مناطق زلزلهزده تکمیل شد.

خبر جدید  امام جمعه کرمانشاه: بسیاری از مشکلات کشور به تحریم ربطی ندارد

وی با اشاره به اینکه منابع مالی برای ساخت و تکمیل این واحدهای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد مربوط به خیران مدرسهساز بود، عنوان کرد: در حوزه ساخت و ساز نزدیک به ۳۳۰ واحد مسکونی توسط سپاههای استانی سراسر کشور برای مددجویان بهزیستی در مناطق زلزلهزده استان کرمانشاه ساخته شده است.

قبادیبصیر افزود: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران با کمیته امداد قراردادی مبنی بر ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد مناطق روستایی و محروم منعقد کرده است که امیدواریم فاز نخست آن اجرایی شود.

انتهای پیام/ح


منبع :: ۲۲۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان کرمانشاه فعالیت دارند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه