11:30:55 - دوشنبه 29 آوریل 2019
۲۲۵ پروانه کاربرد استاندارد در جهت اشتغال و رونق تولید کرمانشاه صادر و تمدید شد
۲۲۵ پروانه کاربرد استاندارد در جهت اشتغال و رونق تولید کرمانشاه صادر و تمدید شد
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: ۲۲۵ پروانه کاربرد علامت استاندارد طی سال گذشته در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید استان صادر و تمدید شد.

محمودرضا نیازی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در زمینه افزایش تولید و اشتغال و همچنین رونق تولید استان طی سال گذشته ۷۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد جهت فرآوردههای تولید شده در واحدهای تولیدی تحت پوشش صادر و پروانه ۱۵۱ فرآورده نیز تمدید شد.

وی عنوان کرد: به منظور حصول اطمینان از رعایت الزامات استاندارد و استمرار کیفیت محصولات تولیدی در سال گذشته ۱۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و خدماتی و ۱۲۵۰ مورد نمونهبرداری و آزمون از فرآوردههای تولیدی واحدهای تحت پوشش در استان جهت تطبیق با استانداردهای ملی مربوطه توسط کارشناسان استاندارد انجام شده است.

خبر جدید  ۱۴۰ تن خرمای احتکار شده در کرمانشاه کشف شد‌

نیازی گفت: کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر بر ۵۶۲ واحد تولیدی و خدماتی مشمول مقررات استاندارد اجباری استان نظارت دارند که تاکنون ۱۲۰۰ فرآورده با ویژگی متمایز در این واحدهای تولیدی موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد شدهاند.

وی افزود: از مجموع واحدهای تحت پوشش استان در حوزه صنایع ساختمانی و معدنی ۴۲ درصد، در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ۲۸ درصد، در حوزه صنایع شیمیایی و پتروشیمی هفت درصد و در حوزه صنایع بستهبندی و سلولزی ۶ درصد و در حوزه صنایع برق و الکترونیک پنج درصد فعالیت دارند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: در حوزه صنایع خودرو و نیروی محرکه چهار درصد، در حوزه صنایع مکانیک و فلز شناسی چهار درصد، در حوزه صنایع مهندسی پزشکی سه درصد و در حوزه انگ فلزات گرانبها دو درصد شامل هشت کارگاه تولیدی مصنوعات طلا و ۲۰۰ واحد صنفی طلا فروشی فعالیت میکنند..

خبر جدید  افزایش چند برابری کشفیات قاچاق دام زنده در استان کرمانشاه

نیازی بیان کرد: تمامی این واحدها بهصورت دورهای، بازرسی و فرآوردههای آن مورد نمونهبرداری و آزمون قرار میگیرند و در صورتی که نظام کنترل کیفیت در واحد تولیدی جاری و نتایج آزمون فرآورده نمونهبرداری شده با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته باشد به واحد تولیدی اجازه داده میشود از علامت استاندارد بر روی کالای خود استفاده کند.

خبر جدید  چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

وی گفت: چنانچه محصول نمونهبرداری شده در نتایج آزمون با استانداردهای ملی مربوطه مغایرت داشته باشد، بسته به میزان امتیازات منفی دریافت شده نسبت به تعلیق یا ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده واحد تولیدی فوق، اقدام خواهد شد.

نیازی افزود: در جهت برقراری عدالت اجتماعی توسط دولت، حمایت توأم از حقوق تولیدکننده، توزیعکننده و مصرفکننده و همچنین حفظ سلامت و ایمنی شهروندان در سال گذشته۶۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد تعلیق و ۴۲ پروانه نیز ابطال شده است.

انتهای پیام /ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه