1:19:43 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار عشایر قرار می‌گیرد
۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار عشایر قرار می‌گیرد
رئیس سازمان امور عشایر ایران از اعطای ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای عشایر خبرداد و گفت: ۲۳۰ میلیارد تومان نیز برای آب و آب‎رسانی به شبکه‌های مورد نیاز عشایر اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، کرمعلی قندالی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه، فلسفه حضور در این استان را علاقمندی به مردم عشایر کرمانشاه دانست و اظهار داشت: مردم عشایر در سراسر کشور به ویژه نقاط مرزنشین دین بزرگی بر گردن مسئولان دارند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه عشایر در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزایی در دفاع از کشور ایفا کردند، بیان کرد: عشایر کرمانشاه مردمی نجیب، باغیرت، با شهامت، ساده‎زیست، کمتوقع و تولید کنندگان واقعی به تمام معنا هستند که سال‎های سال گنجینه منابع طبیعی و مسائل محیط زیستی را برای ما حفظ کرده‎اند.

وی با اشاره به اینکه تعهد مسئولان نسبت به مردم عشایر باید بیشتر باشد، عنوان کرد: مسئولان نباید به غیر از خدمت‏رسانی به مردم عشایر به موضوعی که دارای حاشیه‎های مختلف است، فکر کنند.

خبر جدید  طرح آموزشی «هر مسجد یک حقوق‌دان» در استان کرمانشاه اجرا می‌شود

قندالی با اشاره به اینکه مردم عشایر یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر از کل جمعیت کشور را تشکیل داده‏اند، بیان کرد: براساس آخرین آمار ۲۵ درصد تولید گوشت قرمز یعنی بیش از ۱۹۰ هزار تن را مردم عشایرنشین تولید می‏کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه حدود ۲۸ درصد دام سبک کشور متعلق به عشایر است، بیان کرد: ۳۵درصد صنایع دستی به عنوان یادگار دیرین فرهنگ عشایر متعلق به مردم عشایر است.

وی با اشاره به اینکه ۵۹ درصد سطح کشور حوزه قلمرو عشایراست، عنوان‎ کرد: طی پنج سال گذشته دولت، مجلس و تمام دستگاه‎های مرتبط به امور عشایر توجه زیادی به حوزه عشایر داشته‏اند کهظرف سه سال گذشته ۲۶۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده در ردیفی برای خریدهای مربوط به این سازمان تخصیص یافته است.

خبر جدید  بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سیل‌زدگان همکاری لازم را داشته باشند

قندالی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ تا سال ۹۷ یک هزار میلیارد تومان تسهیلات مختص سازمان امور عشایری بوده است، بیان کرد: بیش از ۲۶۰ وسیله نقلیه مجهز از طرف سازمان امور عشایری به استانها اختصاص داده شده است که در این میان سال گذشته ۹۰ دستگاه تانکر و ۱۲۰ دستگاه ماشین کمکدار توزیع شد تاناوگان عشایری ۶۰ درصد گسترش پیدا کند.

خبر جدید  کرمانشاه| شهر شهیدان مرصاد میزبان کاروان سفیران رضوی

رئیس سازمان امورعشایر ایران از ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار آب و آب‎رسانی به شبکههای مورد نیاز عشایر از محل صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: امسال۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مردم عشایرکشور قرار میگیرد، امسال، ۱۰ میلیون تومان اعتبار قرض الحسنه برای هر خانواده عشایر کرمانشاه با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان پرداخت و جذب شد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه