18:47:05 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
۳۲ نمایندگی آستان قدس رضوی در نقاط مختلف کشور فعال است
۳۲ نمایندگی آستان قدس رضوی در نقاط مختلف کشور فعال است
مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه فعالیت آستان قدس رضوی از مشهد مقدس فراتر رفته است گفت: نمایندگی آستان قدس رضوی در ۳۲ نقطه کشور فعال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سید وحید موسویان در نشست عمومی خادمیاران رضوی استان که امروز در حج و زیارت استان برگزار شد با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی در راستای تحقق معنویات مقام معظم رهبری در سایر استانها نیز فعال شده است اظهار داشت: نمایندگی آستان قدس در ۳۲ نقطه کشور فعال است و اقدامات آستان محدود به مشهد نیست.

موسویان با بیان اینکه آستان قدس رضوی دارای دو مأموریت محوری و موضوعی و دو مأموریت راهبردی در استان است افزود: محور فعالیتهای دو مأموریت نخست فرهنگی و اجتماعی است و ۱۵ عنوان فرهنگی در این راستا تعریف شده است.

مدیر امور استانهای آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه یکی از مأموریتهای آستان قدس حمایت از محرومان و مستضعفان است عنوان کرد: ۶ کانون خادمیاران از جمله اشتغال، سلامت، محرومان و جلب خیران، اردوهای جهادی، زیارت اولیها و کانون حقوقی در این حوزه فعالیت میکنند.

خبر جدید  اخبار اربعین ۹۸| ۲۶ هزار و ۵۰۰ زائر امروز از مرز خسروی عبور کردند

وی با بیان اینکه دو مأموریت دیگر آستان قدس تأمین منابع مالی و انسانی است گفت: راه و مسیر تأمین منابع مالی و افق آستان وقف و نذری است زیرا منابع مالی آستان قدس مشارکتهای مردمی است.

موسویان با اشاره به اینکه محوریت چهارم فعالیتهای آستان قدس رضوی تأمین منبع انسانی با عنوان خادمیاری است افزود: خادمیاری رضوی خود به نوعی شبکهسازی محسوب میشود که برخلاف بسیاری از شبکههای امروزی که رو به افول هستند این شبکه با عنایت امام رضا(ع) در حال گسترش ست.

مدیر امور استانهای آستان قدس رضوی با بیان اینکه این شبکه چنانچه به یک تشکل نظامند با ۷موان کانون خادمیاری تبدیل نشود نتیجهبخش نخواهد بود بیان کرد: آستان قدس اکنون در حال به روز رسانی و تکمیل مفهوم خادمیاری است.

خبر جدید  چرا «مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» ‌در استان کرمانشاه محقق نشد‌ / آیا پای مافیا در میان است؟

وی با اشاره به اینکه تمام اقدامات آستان قدس رضوی باید پیوست مالی و انسانی داشته باشد گفت: تمام اقدامات باید نظاممند و در قالب کانون انجام شود و ساختار شبکههای و نظاممند در استانها بسیار دارای اهمیت است.

موسویان با بیان اینکه برای حضرت رضا(ع) باید در تراز ایشان فعالیت کرد عنوان کرد: آستان قدس رضوی یک نهاد مردمی و معنوی است و مزیت این آستان حضور خود حضرت رضا(ع) است بنابراین باید بر این مزیت و ولایت اهل بیت(ع) بسیار تأکید کرد.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه + جدول

مدیر امور استانهای آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ما از این اقیانوس معنوی کم برداشت کردهایم افزود: براساس تعبیر مقام معظم رهبری امام رضا(ع) ولی نعمت فوری، مادی و معنوی ما هستند بنابراین باید تمام روحیات و سبک زندگی ما براساس این موضوع باشد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۹۰ هزار خادم یار رضوی در سراسر کشور ثبتنام کردهاند عنوان کرد: باید برای معارف رضوی به صورت مستمر برنامهریزی کرد تا اینکه اتصال به امام رضا(ع) و این مزیت تقویت شود.

موسویان با این تشکیلات باید از طریق نگه داشتن انگیزهها بیمه شود بیان کرد: باید تمام مؤلفههایی که خادمیاران و عاشقان به اهل بیت(ع) را حفظ میکند تقویت شود.

انتهای پیام /


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه