1:36:35 - چهارشنبه 1 مه 2019
۴۰ درصد مطالبات برق مربوط به بخش عمومی و ادارات است
۴۰ درصد مطالبات برق مربوط به بخش عمومی و ادارات است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: ۱۰ هزار مشترک برق غیرمجاز در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، امیدعلی مرآتی در نشست خبری که ظهر امروز در شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، با اشاره به اینکه ۱۰ هزار مشترک غیرمجاز برق در سطح استان کرمانشاه وجود دارد اظهار داشت: در سال گذشته یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان سرقت سیم برق در سطح استان گزارش شد.

وی با بیان اینکه ۷۶۳ هزار و ۲۵۵ مشترک در شرکت توزیع نیروی برق در بخش‌های خانگی، عمومی، کشاورزی، تجاری و معابر وجود دارد گفت: ۱۱ هزار و ۶۷۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط برق و ۶۹۰۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۱۷ هزار و ۲۴۲ دستگاه ترانسفورماتور برق در سطح استان وجود دارد.

خبر جدید  نرخ بیکاری در استان کرمانشاه با افزایش مواجه است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۱ هزار و ۳۸۹ مشترک جدید در سال گذشته به شبکه برق استان افزوده شد عنوان کرد: اکنون ۹۹٫۶ درصد از روستاهای استان معادل ۲۵۲۶ روستا شامل ۱۵۴ هزار و ۸۲۵ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه مدت زمان خاموشی در سال گذشته نسبت به سال ۹۶، ۱۲ درصد و درصد تلفات نیز ۰٫۵ درصد کاهش یافته است گفت: تلاش می‌شود در تابستان امسال خاموشی اتفاق نیفتد اما در صورت خاموشی از طریق سامانه طراحی شده اطلاع‌رسانی می‌شود.

مرآتی با بیان اینکه وصول مطالبات در سال گذشته ۴۸ درصد افزایش یافت گفت: بدون احتساب مناطق زلزله‌زده درصد وصول مطالبات امسال ۱۰۰ درصد بود و تلاش می‌شود امسال نیز ادامه یابد.

خبر جدید  آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در کرمانشاه به ۲۲ نفر افزایش یافت

وی با اشاره به اینکه میزان تلفات برق در استان کرمانشاه بدون احتساب مناطق زلزله‎‌زده در سال گذشته ۱۴٫۷۶ درصد بوده است افزود: از ۲۱ آبان ماه ۹۶ تا یکم مهر ماه ۹۷ هزینه برق برای مناطق زلزله‌زده محاسبه نشد و رایگان بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: مجموع هزینه برق مصرفی مناطق زلزله‌زده طی مدت ذکر شده معادل ۲۲ میلیارد تومان بود که هیئت دولت براساس قانون باید پرداخت کند اما هنوز پرداخت نشده است.

خبر جدید  میزبانی آستان امامزادگان کرمانشاه از طرح نشاط معنوی آغاز شد

مرآتی با بیان اینکه از یکم مهر ماه ۹۷ به بعد کنتورهای برق مناطق زلزله‌زده قرائت شد اما تاکنون هزینه آنچنانی واریز نشده است افزود: پیشنهاد داده شد که رایگان بودن برق مصرفی در مناطق زلزله‌زده تا پایان سال ۹۷ اعمال شود اما هنوز موافقت اعلام نشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان کرد: مطالبه شرکت برق از مشترکان ۱۴۰ میلیارد تومان است که ۴۰ درصد آن مربوط به بخش‌های عمومی و دستگاه‌ها است.

انتهای پیام / ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه