2:20:40 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
۴۲ روستای استان کرمانشاه در برنامه روستای سالم قرار دارد
۴۲ روستای استان کرمانشاه در برنامه روستای سالم قرار دارد
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: به‌زودی دو روستای سالم به مردم معرفی می‌شود و امسال ۴۲ روستای کرمانشاه در برنامه روستای سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در کرمانشاه، ابراهیم شکیبا در همایش بزرگ سفیران سلامت خانوار که در مجتمع بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه سفیران سلامت بازوان توانمند جامعه هستند اظهار داشت: با کمک سفیران سلامت، سلامتی در خانواده حکم فرما میشود و نیازی به افزایش تختهای بیمارستان در سالهای آینده نخواهیم داشت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهبا بیان اینکه ۹۹ درصد ساکنان استان در سامانه سیب ثبتنامکردهاند، بیان کرد: یک میلیون و ۸۴۱ هزار نفر در سامانه یکپارچه بهداشت وزارت بهداشت و درمان ثبت نام کردهاند که ۹۰۰ مرکز در استان کرمانشاه به ارائه خدمت بهداشتی در این رابطهمیپردازند.

شکیبا با اشاره به اینکه ۱۸۷ هزار سفیر سلامت خانوار در استان کرمانشاه فعالیت میکنند، عنوان کرد: ۴۷ هزار سفیر سلامت دانشآموزی، دوهزارسفیر سلامت دانشجویی، ۶۵۰ مدرسه مروج سلامت و ۱۳۴ مدرسه پنج ستاره در استان کرمانشاه در ترویج سلامت همکاریهای لازم را انجام میدهند.

وی با بیان اینکه مرگ مادران باردار از ۹ مورد در سال ۹۶ به ۴ مورد در سال ۹۷ رسیده است، افزود: اکثر مادران باردار در روستاها و حاشیه شهرها در پوشش کامل سلامت قرار گرفته و خدمات رایگانی به آنها داده میشود کهیکی از شاخصهای بینالمللی در ترقی بهداشت در یک کشور کاهش مرگ مادران باردار در آن جامعه است.

خبر جدید  طرح نظارت نوروزی استاندارد در استان کرمانشاه آغاز شد

شکیبا از ۶۵۰ مدرسه تحت پوشش مروج سلامت خبر داد و گفت: ۱۳۴ مدرسه پنج ستاره هستند، یعنی از نظر آیتمهای بهداشتی نسبت به مدارس دیگر استان کرمانشاه در بالاترین رده قرار گرفتهاند که هر ساله برای تقدیر از مدیران این مدارس، همایشی در کرمانشاه برگزار میشود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از طرح سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیشدبستانهای ابتدایی با همکاری آموزش و پرورش خبر داد وگفت :بیش از ۳۰ هزار نوآموز اول ابتدایی و کودکان پیش دبستانی در سال ۹۷ سلامت جسمی و روانی آنها مورد غربالگری قرار گرفته است.

خبر جدید  شهرداری‌های استان کرمانشاه به طور عموم در پرداخت حقوق‌ها ناتوان هستند

شکیبا با اشاره به اینکه در ۲۷ درصد مدارس کرمانشاه ورزش صبحگاهی برگزار میشود، عنوان کرد: کم تحرکی در تمام گروههای سنی بهویژه نوجوانان شایع است و به این دلیل مراسم ورزش صبحگاهی را از ۱۸۲ مدرسه در سال ۹۵ به ۹۰۷ مدرسه در سال ۹۷ با محوریت آموزش و تمرینات کششی رساندیم.

خبر جدید  حماسه به‌یاد ماندنی ملت در یوم‌الله ۹ دی؛ طنین "مرگ بر فتنه‌گر" از دیار میرزا کوچک‌خان تا بام ایران

وی از پوشش ۸۰ درصدی مراقبت جوانان در سامانه سیب خبرداد و گفت: ۹۴ هزار جوان در زمینه پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز، با اولویت تغذیه سالم، مواد نیروزا، مکملهای ورزشی و تحرک بدنی آموزش دادیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آموزش ۸۵ هزار جوان در سال ۹۷، در زمینه ترغیب به ازدواج خبر داد و گفت: ۳۲ درصد جوانان کرمانشاهی تحت پوشش ویتامین دی قرار گرفتند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه