20:38:03 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
۴ عملیات آبخیزداری در کرمانشاه راه اندازی می‌شود
۴ عملیات آبخیزداری در کرمانشاه راه اندازی می‌شود
مدیر عامل راه آهن از راه‌اندازی قطار‌های ویژه اربعین خبر داد و گفت : تمام توان خدمات ریلی را برای خدمت رسانی به زائران حسینی به کار می گیریم .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شیرزادی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمانشاه گفت: در سالجاری با اعتباری به مبلغ ۹۵ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اقدام به اجرای ۴ عملیات آبخیزداری که شامل عملیات پخش سیلاب، احداث بند‌های سنگی ملاتی، بند‌های گابیونی، احداث خشکه چین، احداث تور کینست، عملیات بتنی، احداث دایک و بند خاکی و عملیات اجرای قنوات معکوس اقدام خواهیم کرد.
او از حوزه‌های آبخیز شهری چمن، تنگ کنشت و حوزه آبخیزداری رزین و بیله وار به عنوان محل فعالیت‌های آبخیزداری نام برد و افزود: خوشیختانه با تلاش مضاعف کادر کارشناسی اقدام در جهت شناسایی، مطالعه، آگاهی و عقد قرارداد با پیمانکار در کمترین زمان انجام و در هفته دولت نیز کلنگ آغاز عملیات به زمین زده شد.
شیرزادی هدف از اجرای این طرح‌ها را حفظ آب و خاک، غنی سازی اراضی کشاورزی و عرصه‌های منابع طبیعی در حوزه‌های روستایی و کاهش سرعت آب، پیشگیری از بروز سیل و کاهش خسارات ناشی از آن در حوزه‌های شهری ذکر کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  کرمانشاه جزء چهار تیم برتر ووشو بانوان
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه