11:48:03 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
۸ بقعه متبرکه در کرمانشاه مرمت می‌شوند
۸ بقعه متبرکه در کرمانشاه مرمت می‌شوند
کرمانشاه_ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از مرمت ۸ بقعه متبرکه در استان خبر داد.

حجت الاسلام آیت عباسیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه براساس برنامه‌های عمرانی هشت بقعه در دست تعمیر است که در این میان کاشی کاری گنبد امامزاده ابراهیم طاقبستان به پایان رسیده است، اظهار داشت: کار بازسازی کاشی‌کاری رواق امام زاده باقر بیستون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بازسازی سرویس بهداشتی بقعه علی اکبر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه خانه عالم بقعه بابا ولی الدین شهرستان کنگاور ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: برای بازسازی بقعه احمد بن اسحاق که در زلزله آسیب دید ۵ میلیارد تومان از محل اعتبار دولتی و ۵ میلیارد تومان از سوی اداره اوقاف و ۵ میلیارد تومان نیز برای تامین ماسه و سیمان از سوی بنیاد مستضعفین احتصاص یافت.

خبر جدید  ممنوعیت تردد تانکرهای سوخت‌رسان از مرز پرویزخان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان کرد: شرکت مربوط برای مرمت بقعه احمدبن اسحاق پای کار است و با انجام نمونه برداری از خاک مشخص شد خاک محل مناسب نیست و اینک نیز در حال انجام فوندانسیون هستیم که یک و نیم سال به طول می انجامد.

وی تصریح کرد: به منظور بازسازی امام زاده ابراهیم طاقبستان ۲۰۰ میلیون تومان و مرمت امامزاده باقر بیستون ۱۷۰ میلیون تومان اعتبار لحاظ شده است.

خبر جدید  برپایی کرسی‌های گفتمان انقلاب اسلامی در بقاع شاخص کرمانشاه

حجت الاسلام عباسیان از تخصیص ۳۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت بقعه بابا ولی الدین کنگاور خبر داد و افزود: ۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات خود بقعه و مابقی از سوی خیران تامین اعتبار شده است.

وی افزود: به بقعه علی اکبر ۶۰ میلیون تومان برای تکمیل سرویس بهداشتی تخصیص داده شده است.

کد خبر ۴۵۰۰۰۸۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  رسیدن انقلاب به ۴۰ سالگی نشان از بلوغ و شکوفایی سیاسی است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد

دایکان | dayikan

دایکان | dayikan

اخبار ویژه