11:55:27 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
۸ قلم اشیای تاریخی در جوانرود کشف شد
۸ قلم اشیای تاریخی در جوانرود کشف شد
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: طول مدت اردو‌های برگزار شده دو روز بوده و به منظور آشنایی با رشادت‌های رزمندگان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه سرهنگ “علیرضا مرزبانی” جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: به تازگی جوانی حدودا ۸ قلم اشیای تاریخی در جوانرود کشف شد۳۰ ساله همراه با بستهای قصد ورود به ستاد انتظامی شهرستان جوانرود را داشت که عوامل دژبانی با هوشیاری از ورود این فرد جلوگیری و اقدام به بازرسی بدنی وی کردند.
وی ادامه داد: در این بازرسی ۳ قلم شی مشکوک به عتیقه شامل یک عدد گردن آویز فلزی، یک عدد موچین فلزی و یک عدد سکه فلزی قدیمی با عکس هخامنشی کشف شد.
سرهنگ مرزبانی خاطرنشان کرد: با انتقال این فرد به پلیس آگاهی و بازجوییهای صورت گرفته، وی عنوان کرد که اشیاء همراهش را از یک استان دیگر خریداری و اطلاعی از عتیقه بودن آن ندارد.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، منزل این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۲ قلم مشکوک به عتیقه بدست آمد.
وی ادامه داد: با ارسال اموال کشف شده به اداره میراث فرهنگی، عتیقه بودن ۸ قلم از آنها شامل کاسه سفالی، یک رشته مهره، یک عدد قاشق کوچک، یک عدد مقاش (موچین)، یک عدد انگشتر، یک عدد وزنه، بخشی از یک ظروف (عطردان) و یک عدد سکه نقره به تائید رسید.
سرهنگ مرزبانی با بیان اینکه قدمت وزنه کشف شده به قبل از هزاره میلاد و سکه نیز به دوره ساسانی برمی گردد، افزود: قدمت بقیه اشیاء عتیقه کشف شده به دوره اسلامی و تاریخی میرسد.
این مقام انتظامی و در پایان با بیان اینکه کارشناسان در حال ارزیابی ارزش ریالی عتیقههای کشف شده هستند، گفت: فردی که این اشیاء از منزل وی کشف شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است.

خبر جدید  روز جمعه؛ ورود سامانه بارشی به استان کرمانشاه

* عکس تزئینی است *


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه