19:38:20 - شنبه 8 ژوئن 2019
۹۰ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه پر شده است
۹۰ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه پر شده است
مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: ۹۰درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب پر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، بهرام درویشی صبح امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بارشهای مناسب در ابتدای امسال اظهار داشت: میزان بارندگی امسال در استان ۸۰۷ میلیمتر مربع گزارش شد که ۲۰۰ میلیمتر درفروردین ماه رخ داد.

وی با بیان اینکه ۱۲ سد در حال بهرهبرداری و در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد عنوان کرد: ظرفیت مجموع سدهای در حال بهرهبرداری استان یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب پرشده است.

درویشی با اشاره به اینکه سدهای استان در سیلاب اخیر عملکرد مناسبی از خود نشان دادند گفت: سدهای استان کرمانشاه از نظر فنی و ساختاری مشکلی ندارند و با وجود بارشهای بسیار مشکلی برای سدها از جمله سد گیلانغرب ایجاد نشد.

خبر جدید  وزیر صنعت: بانک‌ها حق تعطیلی واحد‌های بدهکار را ندارند؛ واحدهای صنعتی خسارت‌دیده از سیل مشمول معافیت مالیاتی

تحقق تمام اهداف سامانه گرمسیری نیازمند هماهنگی بیشتر بین دستگاهها است

مدیرعامل آب منطقهای کرمانشاه گفت: تحقق تمام اهداف طرحی عظیم و چند مؤلفهای همچون سامانه گرمسیری نیازمند همکاری و هماهنگی بسیاری از دستگاهها است.

درویشی عنوان کرد: بهرهبرداری از یک پروژه عظیم چند مؤلفهای همچون سامانه گرمسیری تا زمان قطعیت نیازمند همکاری و هماهنگی بسیاری از دستگاهها است.

مدیرعامل آب منطقهای کرمانشاه با اشاره به اینکه باید هماهنگیهای بینبخشی را بیش از پیش جدی گرفت گفت: سامانه گرمسیری ثروت مردم منطقه و ارزش اراضی کشاورزی را چند برابر و منطقه را به قطب اقتصادی تبدیل میکند.

درویشی با بیان اینکه سامانه گرمسیری یک طرح تأثیرگذار و حیاتی است که به مرور زمان آثار ارزشمند آن در غرب کشور در زمینه تولید ثروت بروز پیدا میکند افزود: این سامانه یک طرح عظیم چند مؤلفهای است که بهرهبرداری آن ساز و کار خود را دارد.

خبر جدید  مراکز افق در بقاع متبرکه استان کرمانشاه راه‌اندازی شد

مدیرعامل آب منطقهای کرمانشاه درباره ساز و کار بهرهبرداری از سامانه گرمسیری گفت: بعد از توجیه مردم برای انعقاد قرارداد، شبکههای آبیاری باید توسط جهاد کشاورزی مدرن شود که بخش اعظم آن انجام شده است.

درویشی بیان کرد: در بسیاری از نقاط این سامانه قرارداد منعقد شده و آب برای کشت بهاره در حال تحویل به کشاورزان است و کشت پاییزه نیز در حال توسعه است و در چند سال آینده تمام اهداف طرح محقق میشود.

خبر جدید  کرمانشاه| بخشی از ترانزیت کالا به سوریه در صورت بازگشایی از طریق مرز خسروی انجام می‌شود

مشروح گفتوگو با مدیرعامل آب منطقهای کرمانشاه بهزودی منتشر میشود.

انتهای پیام/ن


منبع :: ۹۰ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه پر شده است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه