19:44:36 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
‌صنعت پتروشیمی با تولید، صادرات و بازگشت ارز به کشور با تحریم به‌خوبی مقابله کرد
‌صنعت پتروشیمی با تولید، صادرات و بازگشت ارز به کشور با تحریم به‌خوبی مقابله کرد
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: ‌صنعت پتروشیمی با تولید، صادرات و بازگشت ارز به کشور با تحریم به‌خوبی مقابله کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنقروکلیایی، جعفر ربیعی پیش از ظهر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی این شهرستان با اعلام اینکه از چند سال گذشته با تأکید وزیر نفت برنامهریزی شده که به پاییندست پتروشیمی نیز پرداخته شود اظهار داشت: این بخش از تنوع بالایی برخوردار است و بهتناسب هر منطقه میتوان بخشهای مختلفی از واحدهای پاییندستی ایجاد کرد و این واحدها سرمایهگذاری و مصرف آب کمتری نیاز دارند.

وی با بیان اینکه طرح پتروشیمی سنقر در ۱۲ تا ۱۴ ماه اجرایی میشود و ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلار سرمایهگذاری برای آن پیشبینی شده است عنوان کرد: چنانچه مسئولان محلی برای رفع موانع کمک نکنند هیچ کاری پیش نمیرود آنچنان که اکنون تعداد بسیاری پروژه نیمهتمام در کشور وجود دارد.

خبر جدید  ۲۲۳میلیارد تومان برای اشتغالزایی در استان کرمانشاه توسط کمیته امداد اختصاص یافت

ربیعی با اشاره به طرح پتروشیمی سنقر و کلیایی بیان کرد: هلدینگ خلیج فارس قصد تنگ کردن جای بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی را ندارد و این اطمینان داده میشود که بهعنوان یک شریک خوب و دارای خوراک کنار بخش خصوصی قرار داریم.

وی با یادآوری اینکه "بنا بر بیانات مقام معظم رهبری ما اکنون در جنگ اقتصادی با تمام ابعاد قرار داریم" عنوان کرد: جنگ نظامی بسیار روشن و شفاف است اما جنگ اقتصادی بهتعبیری بسیار پیچیدهتر از جنگ نظامی است و جبهه آن به داخل کوچه پسکوچهها و مراکز اقتصادی هم ورود میکند.

خبر جدید  قیمت بلیت اتوبوس برون‌شهری در استان کرمانشاه ۲۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با ابراز اینکه سربازان جنگ اقتصادی گمنامتر از جنگ نظامی هستند گفت: همین موضوع سبب میشود برخی تصور کنند کسی در جبهه جنگ اقتصادی حضور ندارد و گفته میشود چرا آرایش جنگ اقتصادی گرفته نمیشود.

وی با اشاره به اینکه تمام اجزای اقتصادی کشور بهشدت در جنگ هستند افزود: اکنون تحریمها بسیار شدیدتر از قبل از برجام است و همه در حال مقابله با این تحریمها هستند و چنانچه پتروشیمی اکنون فعال است نتیجه فعالیت سربازان جنگ اقتصادی است.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه در صنعت پتروشیمی با تولید، صادرات و بازگشت ارز به کشور با تحریم بهخوبی مقابله شده است گفت: بهعنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور وظیفه خود میدانیم در مناطقی که امکان ایجاد واحدهای پتروشیمی با توجیه اقتصادی وجود داشته باشد سرمایهگذاری کنیم.

خبر جدید  جریمه ۴۰هزار تومانی خودروهای تولیدکننده آلودگی صوتی بازدارنده نیست

ربیعی با تصریح به اینکه سرمایهگذاران بومی و بخش خصوصی باید برای ایجاد واحدهای پاییندستی تلاش کنند اضافه کرد: در سالهای گذشته حرکتهای مناسبی در ایجاد طرحهای بالادستی و میاندستی در کشور ایجاد شده است و ماهشهر و عسلویه قطبهای پتروشیمی هستند که درآمدهای بسیاری را ایجاد کردهاند.

انتهای پیام/ش*


منبع :: ‌صنعت پتروشیمی با تولید، صادرات و بازگشت ارز به کشور با تحریم به‌خوبی مقابله کرد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه