10:32:51 - دوشنبه 5 فوریه 2018
۱۰ “بیماری” شاخص در کرمانشاه رصد می‌شود
۱۰ “بیماری” شاخص در کرمانشاه رصد می‌شود
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه‌اندازی ۱۰ رجیستری بیماری، عوارض اعتیاد و خودکشی در استان تا پایان امسال خبر داد. دکتر فرید نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه رجیستری؛ برنامه ثبت بیماری‌ها است، گفت: به عنوان مثال در رجیستری بیماری سرطان، اطلاعات بیماران سرطانی و روند

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه‌اندازی ۱۰ رجیستری بیماری، عوارض اعتیاد و خودکشی در استان تا پایان امسال خبر داد.

دکتر فرید نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه رجیستری؛ برنامه ثبت بیماری‌ها است، گفت: به عنوان مثال در رجیستری بیماری سرطان، اطلاعات بیماران سرطانی و روند درمان آنها ثبت شده و در یک بانک اطلاعاتی ذخیره می‌‍شود. این اطلاعات بعدا مورد آنالیز قرار گرفته و رابطه بیماری با بسیاری عوامل به دست خواهد آمد.

خبر جدید  هشدار سازمان هواشناسی در خصوص آبگرفتگی معابر و بروز سیلاب

نجفی تصریح کرد: همچنین با ثبت اطلاعات بیماری و روند درمان آن، بررسی می‌شود اقدامات صورت گرفته در درمان بیماری تا چه حد موثر بوده و تا چه حد به استانداردها نزدیک است و از این طریق اطلاعات خوبی در زمینه روند بیماری و اصلاح این روند به دست می‌آید.

خبر جدید  پیگیری لازم برای باز گشایی بازار پرویز خان ضروری است

وی از راه اندازی دو رجیستری ثبت و پیگیری بیماران مبتلا به سکته حاد قلبی و سرطان در استان خبر داد و اظهار کرد: تا پایان سال این تعداد به ۱۰ رجیستری افزایش خواهد یافت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: هم اکنون راه‌اندازی رجیستری مسمومیت، خودکشی، سوختگی، هپاتیت عفونی،  تروما، ام. اس، عوارض اعتیاد و روماتولوژی در دستور کار قرار دارد که تا پایان سال انجام می‌شود.

خبر جدید  روند بازسازی مناطق زلزله‌زده مطلوب است

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه