2:39:03 - جمعه 18 ژانویه 2019
۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال به شهرستان پاوه اختصاص یافت
۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال به شهرستان پاوه اختصاص یافت
کرمانشاه – ایرنا – فرماندار پاوه گفت: برای ایجاد اشتغال بخصوص در روستاها بیش از یکصد میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص یافته که روستائیان به هر میزان طرح ارائه دهند تسهیلات دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پرویز ایده پور روز پنجشنبه در نشستی که با حضور مسئولان و مردم در روستای «گلال» برگزار شد، افزود: امروز تنها راه نجات اقتصاد کشور و مهمترین راهبرد برای ماندگاری مردم در روستاها روی آوردن به تولید و ایجاد اشتغال است.
وی اظهار داشت: برای تحقق این مهم امروز دولت با اختصاص اعتبارات کم بهره و حتی بدون بهره این رویه را در پیش گرفته است.
فرماندار پاوه گفت: امسال مبلغ هشت میلیارد ریال برای اجرای پنج طرح عمرانی ، خدماتی و کشاورزی به روستای «گلال» از توابع این شهرستان اختصاص یافته است.
وی افزود: این طرحها شامل تأمین آب و اصلاح شبکه ، طرح هادی ، احداث راه عشایری ، اجرای خط انتقال آب باغات و تعمیر و تجهیز ساختمان دهیاری روستای گلال است.
ایده پور ، از عدم آنتن دهی تلفن همراه در روستای گلال انتقاد کرد و خواستار توضیح مخابرات در این زمینه شد.
فرماندار پاوه اضافه کرد: اتصال خط رومینگ در یک روستای بخش مرکزی در مرکز شهرستان پاوه غیرقابل قبول است و مخابرات باید پاسخگو باشد.
ایده پور با اشاره به خدمات دولت در روستای گلال گفت: امروز درخواستهای مردم این روستا ثانوی است که این نشان از ارائه خدمات اولیه در روستا دارد.
در ابتدای این نشست دهیار روستای گلال با قدردانی از خدمات دولت در روستاها ، عدم آنتن دهی تلفن همراه ، مناسب نبودن راه عشایری برای دسترسی دامداران را از مشکلات روستای گلال عنوان کرد.
فاروق خسروی ، حمایت از طرحهای اشتغالزا در بخش مشاغل خانگی و اختصاص تسهیلات برای این طرحها ، تامین روشنایی مسیر گردشگری حد فاصل گلال تا «درمور» و مسیر مزار شهدای روستا ، احداث زمین ورزشی یا سالن ، کمک به توسعه کارگاه های کوچک قالی بافی و بسته بندی محصولات باغی و توسعه گردشگری با احداث اقامتگاهای بوم گردی و سفره خانه های سنتی را از نیازها و خواسته های مردم عنوان کرد.
روستای گلال با ۱۷۶ خانوار یکی از قطب های دامداری و باغداری بخش مرکزی شهرستان پاوه است.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

خبر جدید  نمایندگان مجلس و آزمونی به نام بودجه 98


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه