18:11:20 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
۱۰۷ هکتار از زمین‌های کشاورزی کرمانشاه زیر کشت زعفران است
۱۰۷ هکتار از زمین‌های کشاورزی کرمانشاه زیر کشت زعفران است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا زارعی ضمن اعلام خبر ۱۰۷ هکتار از زمین‌های کشاورزی کرمانشاه زیر کشت زعفران، ابراز داشت: تقریباً در اکثر زمین‌های کشاورزی کرمانشاه به‌غیراز شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل ذهاب کشت می‌شود و بیشترین کشت زعفران کرمانشاه به شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه و سنقروکلیایی اختصاص دارد. تولید ۳۰۰ هزار تن محصولات باغی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا زارعی ضمن اعلام خبر ۱۰۷ هکتار از زمین‌های کشاورزی کرمانشاه زیر کشت زعفران، ابراز داشت: تقریباً در اکثر زمین‌های کشاورزی کرمانشاه به‌غیراز شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل ذهاب کشت می‌شود و بیشترین کشت زعفران کرمانشاه به شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه و سنقروکلیایی اختصاص دارد.

محصولات باغی در کرمانشاه

تولید ۳۰۰ هزار تن محصولات باغی در کرمانشاه

وی در ادامه در خصوص محصولات تولیدی باغات کرمانشاه، اظهار داشت: طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده تاکنون تولید محصولات باغی استان در سال جاری به ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

خبر جدید  خواسته بازاریان به‌حق است/پشت‌پرده‌ تعطیلی چندساعته بازارکرمانشاه

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کرمانشاه عمده محصولات باغی کرمانشاه را انگور، سیب و گردو اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: سطح باغات غیر باور استان کرمانشاه ۶ هزار و ۷۸۹ هکتار است که از این میزان ۶ هزار و ۳۱۰ هکتار آبی و ۴۷۹ هکتار دیم است.

زارعی سطح بارور باغات استان را نیز ۳۱ هزار و ۹۱۹ هکتار اعلام کرد و ادامه داد: از این میزان ۲ هزار و ۹۴۶ هکتار دیم و ۲۸ هزار و ۹۷۳ هکتار از آن آبی است.

خبر جدید  راهپیمایی ۲۲بهمن باشکوه تر از سالهای گذشته درکرمانشاه برگزار شد

وی بابیان اینکه کیفیت زعفران کشت‌شده در زمین‌های کشاورزی کرمانشاه بسیار بالا است، گفت: بر اساس آزمایش‌های انجام‌شده این محصول با استاندارد‌های جهانی رقابت دارد و در آزمایش‌های به‌عمل‌آمده در کشور فرانسه به‌عنوان برند درجه‌یک شناسایی‌شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه