۱۱:۵۹:۱۵ - چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
۱۵ درصد پرونده های طلاق ارجاعی به بهزیستی منجر به سازش شد
۱۵ درصد پرونده های طلاق ارجاعی به بهزیستی منجر به سازش شد
کرمانشاه – ایرنا – مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ، از سازش ۱۵ درصدی پرونده‌های طلاق ارجاعی به مرکز جامع مراقبت از خانواده بهزیستی با استفاده از ظرفیت مددکاران و مشاوران متخصص و مجرب خبر داد.

به گزارش ایرنا، امید قادری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، از یک هزار و ۷۷۴ فقره طلاق در سامانه تصمیم مرکز جامع مراقبت از خانواده بهزیستی خبر داد.
وی ادامه داد: از این میزان ۹۱۱ فقره تقاضای زوجین برای طلاق توافقی و ۸۶۳ مورد نیز تقاضای یک طرفه بوده که بیشتر از سوی زوجه به ثبت رسیده است.
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه گفت: از تعداد تقاضای طلاق ثبت شده در این سامانه، یک هزار و ۱۳۳ فقره بررسی شده و ۶۴۱ تقاضا نیز در دست اقدام است.
این مسئول افزود: با راه اندازی سامانه تصمیم مرکز جامع مراقبت از خانواده بهزیستی، طی تفاهم نامه بهزیستی با دادگستری درخواست های زوجین متقاضی طلاق ابتدا در مرکز جامع مراقبت از خانواده ثبت می شود.
قادری ادامه داد: این پرونده ها پس از ارجاع به مراکز مشاوره مورد تایید ۲ نهاد، پیگیری خواهد شد.
مرکز جامع مراقبت از خانواده بهزیستی واقع در کرمانشاه، میدان نفت، بلوار زن، بلوار بهزیستی، ساختمان شماره ۲ اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه به منظور کاهش طلاق و پیشگیری از این آسیب اجتماعی مرداد ماه امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.
نزدیک به ۵۳ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه از خدمات بهزیستی بهره ‌مندند که از این تعداد ۳۳ هزار نفر معلول و ۶ هزار نفر نیز زنان سرپرست خانوار هستند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶


منبع :: http://www.irna.ir
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه