13:38:55 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
۱۸۸ طرح عمرانی سال جاری شهرستان پاوه بررسی شد
۱۸۸ طرح عمرانی سال جاری شهرستان پاوه بررسی شد
کرمانشاه – ایرنا – ۱۸۸ طرح و پروژه عمرانی ، خدماتی، کشاورزی، آموزشی و فرهنگی روز چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان پاوه بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این جلسه که در سرسرای اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، فرماندار پاوه گفت: در سال جاری ۵۱۹ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال اعتبار برای اجرای ۱۸۸ طرح و پروژه به این شهرستان اختصاص داده شده است.
پرویز ایده پور افزود: این طرحها در فصلهای راه و حمل و نقل جاده ای، کشاورزی، انرژی ، آموزش، ورزش و خدمات توسط ۳۸ دستگاهای ذیربط اجرا می شوند.
فرماندار پاوه گفت: این اعتبارات از محل استانی، نفت و گاز، متوازن ، ماده ۱۲، ارزش افزوده، کمک به نوسازی مناطق زلزله زده و سایر منابع تأمین شده است.
ایده پور تصریح کرد: از محل اعتبارات زلزله مبلغ ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث ۸۶۰ واحد تخریبی و تعمیر یک هزار و ۲۷۵ واحد خسارت دیده از زلزله در شهرستان پاوه اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: همچنین از محل اعتبارات مناطق زلزله زده مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال بصورت بلاعوض و ۴۰ هزار کیسه سیمان بصورت رایگان به واحدهای خسارت دیده اعم از احداثی و تعمیری پرداخت و تحویل شده است.
وی تصریح کرد: ۲۸ هزار فقره تسهیلات مردم زلزله زده شهرستان پاوه به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان نیز امهال شده و دولت سود این تسهیلات را به مدت ۲ سال به بانکهای عامل پرداخت کرده است.
ایده پور با انتقاد از تعدادی از دستگاههای اجرایی شهرستان گفت: با وجود اختصاص اعتبار مدیران این دستگاهها قادر به جذب اعتبارات اختصاص داده شده نشده اند.
وی بر پیگیری مستمر و مداوم پروژه های عمرانی توسط مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی تأکید کرد و گفت: عمده دلایل کند بودن پیشرفت طرحها بی اطلاع بودن مدیران از روند اجرایی آنها است.
ایده پور تصریح کرد به هنگام توزیع اعتبارات سال ۹۸ به اداراتی اعتبار خواهیم داد که توانسته باشند اعتبارات سال ۹۷ را بخوبی جذب کرده باشند.
در این نشست مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه با اشاره به ظرفیتهای بالای گردشگری پاوه بخصوص در روستاهای هدف گردشگری ، خواستار همراهی مسئولان با سرمایه گذاران در اجرای طرحهای گردشگری و اشتغال زا شد.
امیر خسروانی به ظرفیت های گردشگری روستای «هجیج» اشاره کرد و گفت : با وجود طبیعت بکر و زیبای این روستا و وجود سد داریان می توان با سرمایه گذاری مطلوب اقتصاد شهرستان و حتی استان را تغییر داد.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  خیران 130 میلیارد تومان به مناطق زلزله زده کمک کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه