۱۱:۳۸:۱۹ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
۲ دستگاه آمبولانس و۱۰ دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد
۲ دستگاه آمبولانس و۱۰ دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد
دو دستگاه آمبولانس به همراه ۱۰ دستگاه دیالیز از سوی بانک پاسارگاد به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در تشریح این خبر گفت : ۱۰ دستگاه دیالیز به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شدپس از زلزله ۷٫۳ دهم ریشتری کرمانشاه مردم ،شخصیتها و نهادهای مختلف از گوشه ایران به مردم این منطقه کمک کردند.
وی به حجم بالای کمکهای مردمی به زلزله زدگان اشاره کرد و افزود : این واقعه تلخ در کنار همه مشقات و مشکلاتی که داشت نشان داد که مردم همچنان در صحنه هستند و درد هموطن خود را به خوبی حس کرده و برای کمک آماده اند.
مرادی با اشاره به حضور خیرین در بخشهای مختلف برای کمک به زلزله زدگان، گفت: یکی از بخشهایی که حضور خیرین در آن پررنگ بود بخش بهداشت و درمان بود که خوشبختانه سال گذشته توانستیم تفاهم نامههایی به ارزش مجموعا ۱۳۰ میلیارد تومان با خیرین این حوزه داشته باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: خیرین بخش بهداشت و درمان شامل شخصیتهای حقیقی و حقوقی هستند که در مجموع ساخت ۶۰ پروژه حوزه بهداشتی و درمانی را متقبل شدند.
وی به سفر اخیر وزیر بهداشت به استان اشاره کرد و افزود: در این سفر حدود ۳۰ پروژه خیرساز به بهره برداری رسیده و امیدواریم افتتاح سایر پروژهها را هم در آیندهای نزدیک شاهد باشیم.
مرادی با اشاره به ساخت دو بیمارستان ۸۰ تختخوابی و ۹۶ تختخوابی در شهرهای سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب توسط خیرین، گفت: بهره برداری از این دو بیمارستان برای منطقه بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم به همت خیرین این دو پروژه نیز به زودی به سرانجام برسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: امروز هم در آخرین مورد کمکهای خیرین شاهد تحویل دو دستگاه آمبولانس و ۱۰ دستگاه دیالیز توسط بانک پاسارگاد به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هستیم.
مرادی افزود: مسئولین این بانک میتوانستند جهت کار تبلیغاتی هم شده پروژههایی مانند خانه بهداشت که ماندگاری بیشتری دارد بسازند، اما آنها با تحقیقی که از دانشگاه داشتند نیازهای درمانی مردم منطقه را احصا و در راستای آن اقدام کردند که از آنها بسیار قدردان هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین مسئولین بانک این اجازه را دادند این تجهیزات خریداری شده در هرجای استان که نیاز است استفاده شود، بنابراین فعلا با توجه به نیاز بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه به دستگاه دیالیز، تعدادی از این دستگاهها در این بیمارستان نصب میشود .


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه