۳:۱۲:۰۶ - پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
بیش از ۲۱ هزار نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه عضو هستند
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر در کانونهای فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه عضو هستند.
بیش از ۲۱ هزار نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه عضو هستند

حجتالاسلام افشین کلاتپور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ۱۹۷۷مسجد دراستان کرمانشاه وجود دارد که از این تعداد ۵۵۲ مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری هستند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون میزان آموزشهای کانونهای فرهنگی هنری مساجد ۵۲۳ هزار و ۱۲۵ نفر ساعت بوده است گفت: تعداد ۳۵ خانه نور، ۲۵ مرکز مجری طرح شکوفههای بهشتی، ۲۹ کانون تخصصی مساجد، ۱۳ کانون صنفی، ۳ کانون دانشگاهی، ۵۲۳ کانون عمومی، ۲۱۳ کانون شهری، ۳۳۹ کانون روستایی ۱۰ کانون دیجیتال در کانونهای هنری و فرهنگی مساجد استان کرمانشاه فعال است.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه با بیان اینکه ۳۲ هزار و ۸۱۰ نفر عضو کتابخانههای مساجد هستند افزود: تعداد ۱۴۲ کتابخانه مخزندار و ۲۷۵ کتابخانه در مساجد وجود دارد و در مجموع اینکتابخانهها ۵۲۷ هزار و ۵۹۵ کتاب دارد.

وی با بیان اینکه چهار کانون فرهنگی هنری در زندانهای استان کرمانشاه در حال فعالیت است گفت: ۶۰۰ نفر از زندانیان استان عضو این کانونهای فرهنگی هنری هستند.

کلاتپور با اشاره به تلاشهای انجام شده برای ایجاد کانونهای مساجد بیشتر در استان گفت: امید داریم در برنامه ششم توسعه تمام مساجد شهری و روستایی استان دارای کانون شوند.

وی بیان کرد: تقویت مباحث عقیدتی و جذب جوانان و نوجوانان باید در کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مصوبه تاسیس کانونهای فرهنگی در کنار مساجد ۲۵ سال پیش توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، عنوان کرد: نقش ائمه جماعات در فعال بودن مساجد و کانونهای فرهنگی مساجد بسیار موثر است.

وی رسالت اصلی این دبیرخانه را عمران معنوی مسجد دانست و اظهار کرد: طبق آیه شریفه قرآن تنها افراد مؤمن و با ایمان به روز قیامت به امر عمران و آبادانی مساجد میپردازند.

کلاتپور با اشاره به اینکهاکنون برخی از مساجد امام جماعت ندارد و فقط در برخیمراسم امام جماعت و مبلغ در این مساجدحضور دارد، عنوان کرد: باید تمام مساجد در سراسر کشور و استان دارای امام جماعت باشند و در هر سه وعده نماز در این مساجد برپا شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه