خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۱۲/۱۶ ۰۳:۱۲
شناسه خبر : 43021

بیش از ۲۱ هزار نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه عضو هستند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر در کانونهای فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه عضو هستند. ...

حجتالاسلام افشین کلاتپور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ۱۹۷۷مسجد دراستان کرمانشاه وجود دارد که از این تعداد ۵۵۲ مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری هستند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون میزان آموزشهای کانونهای فرهنگی هنری مساجد ۵۲۳ هزار و ۱۲۵ نفر ساعت بوده است گفت: تعداد ۳۵ خانه نور، ۲۵ مرکز مجری طرح شکوفههای بهشتی، ۲۹ کانون تخصصی مساجد، ۱۳ کانون صنفی، ۳ کانون دانشگاهی، ۵۲۳ کانون عمومی، ۲۱۳ کانون شهری، ۳۳۹ کانون روستایی ۱۰ کانون دیجیتال در کانونهای هنری و فرهنگی مساجد استان کرمانشاه فعال است.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه با بیان اینکه ۳۲ هزار و ۸۱۰ نفر عضو کتابخانههای مساجد هستند افزود: تعداد ۱۴۲ کتابخانه مخزندار و ۲۷۵ کتابخانه در مساجد وجود دارد و در مجموع اینکتابخانهها ۵۲۷ هزار و ۵۹۵ کتاب دارد.

وی با بیان اینکه چهار کانون فرهنگی هنری در زندانهای استان کرمانشاه در حال فعالیت است گفت: ۶۰۰ نفر از زندانیان استان عضو این کانونهای فرهنگی هنری هستند.

کلاتپور با اشاره به تلاشهای انجام شده برای ایجاد کانونهای مساجد بیشتر در استان گفت: امید داریم در برنامه ششم توسعه تمام مساجد شهری و روستایی استان دارای کانون شوند.

وی بیان کرد: تقویت مباحث عقیدتی و جذب جوانان و نوجوانان باید در کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مصوبه تاسیس کانونهای فرهنگی در کنار مساجد ۲۵ سال پیش توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، عنوان کرد: نقش ائمه جماعات در فعال بودن مساجد و کانونهای فرهنگی مساجد بسیار موثر است.

وی رسالت اصلی این دبیرخانه را عمران معنوی مسجد دانست و اظهار کرد: طبق آیه شریفه قرآن تنها افراد مؤمن و با ایمان به روز قیامت به امر عمران و آبادانی مساجد میپردازند.

کلاتپور با اشاره به اینکهاکنون برخی از مساجد امام جماعت ندارد و فقط در برخیمراسم امام جماعت و مبلغ در این مساجدحضور دارد، عنوان کرد: باید تمام مساجد در سراسر کشور و استان دارای امام جماعت باشند و در هر سه وعده نماز در این مساجد برپا شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com