۳:۴۱:۳۲ - پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
تعمیرات بیش از ۶۵هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده پایان یافت
کرمانشاه- ایرنا- رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از اتمام عملیات اجرایی تعمیرات ۶۵ هزار و هفت واحد مسکونی شهری و روستایی مناطق زلزله زده استان خبر داد.
تعمیرات بیش از ۶۵هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده پایان یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رضا خواجه ای چهارشنبه شب در جلسه ستاد بازسازی استان کرمانشاه به ریاست استاندار در سرسرای تدبیر استانداری افزود: ۳۶ هزار و ۳۷۸ واحد شهری و روستایی اکنون در مرحله آرماتوربندی و ۳۶ هزار و ۱۲۵ واحد نیز در مرحله بتن ریزی و فنداسیون است.
به گفته او، همچنین ۱۰ هزار و ۱۴۸ واحد در مرحله اجرای اسکلت، ۳۰ هزار و ۶۲۹ واحد در مرحله دیوارچینی، ۳۱ هزار و ۶۸۳ واحد در مرحله اجرای سقف، ۲۷ هزار و ۱۱۵ واحد در مرحله گچ و خاک و ۲۶ هزار و ۹۷۱ واحد نیز در مرحله نصب درب و پنجره است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در ادامه روند پیشرفت فیزیکی واحدهای روستایی را ۹۸ درصد اعلام کرد و گفت: در روستاها بخش زیادی از کارها انجام شده و مابقی واحدها نیز با جدیت و سرعت در حال انجام است.
خواجه ای با بیان اینکه بنیاد مسکن تا آخرین مورد بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده می ماند، افزود: ستادهای معین بنیاد مسکن نیز اکنون در مناطق زلزله زده فعالیت دارند و مردم را تنها نمی گذارند.
وی همچنین توضیح داد که بنیاد مسکن ۱۰۷ هزار واحد مسکونی را برای پرداخت تسهیلات به بانک ها معرفی کرده است.
او زمان بازپرداخت وام های واحدهای تخریبی را ۱۲ سال با سه سال تنفس، واحدهای تعمیراتی و معیشتی نیز ۶ ماه تنفس و بازپرداخت هفت ساله ذکر کرد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶


منبع :: http://www.irna.ir
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه