۱۹:۱۹:۳۴ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
کرمانشاه| ضرر احتکارهای داخلی هزاران برابر از تحریمهای خارجی خطرناکتر است
امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: ضرر احتکارهای داخلی و حبس کالاهای مورد نیاز مردم در کشور، هزاران برابر از تحریمهای خارجی خطرناکتر است.
کرمانشاه| ضرر احتکارهای داخلی هزاران برابر از تحریمهای خارجی خطرناکتر است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیتالله محمد حجتی در خطبههای نماز جمعه کرمانشاه، با بیان اینکه تحریم خارجی و احتکار داخلی موضوع جدیدی نیست، اظهار داشت: دولت باید امکانات لازم را برای توزیع مناسب گوشت قرمز و مرغ داخلی، در میان اقشار ضعیف فراهم کند.

وی با بیان اینکه کالاهای اصلی و مورد نیاز نباید در میان ثروتمندان توزیع شود، بیان کرد: دولت کالاهای اصلی همچون گوشت را باید در میان افراد فقیر و بیبضاعت توزیع کند، نه اینکه کالاهای اصلی مردم در میان رستوران و مهمان خانهها و افراد ثروتمند توزیع شود.

حجتی با بیان اینکه هدف از گفتن چنین موضوعاتی تسکین درد مردم در مشکلات اقتصادی امروز است، عنوان کرد: دولت باید تمام امکانات خود را مبنی بر راضی نگهداشتن مردم در شرایط کنونی که سال جدید هم پیش رو است انجام دهد.

امام جمعه موقت کرمانشاه با اشاره به اینکه باید تاریخ گذشتگان را مورد مطالعه قرار دهیم، بیان کرد: حوادث گوناگونی از ابتدای آفرینش انسانها با سختیها و مشکلات زیادی به همراه بوده است و مطالعه این تاریخ به طور حتم به انسان آرامش خواهد داد، زیرا متوجه خواهیم شد در طول حیات بشریت زندگی همیشه به همراه سختی و مشکلات بوده است.

حجتی عنوان کرد: ایمان، تقوا، مدیریت و عشق به امام خمینی(ره) باعث غلبه خون بر شمشیر شد، زیرا زمانی که در ملتی جنگ و شهادت مطرح شود به طور حتم آن ملت پیروز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم در برابر مشکلات و سختیها باید صبر پیشه کنند، بیان کرد: در زمان پیامبر اکرم(ص) با وجود آنکه، حضرت محمد(ص) تمام تلاش خود را برای مردم آن زمان انجام میداد، اما مشرکان او را اذیت و آزار میدادند و ایشان صبر را پیشه کرده بودند.

خطیب موقت نماز جمعه کرمانشاه به روز اول ماه رجب اشاره کرد و گفت: رجب ماه عبادت، استغفار، نمازهای مستحبی، ماه زیارت اهل بیت(ع) و کمک به نیازمندان و فقرا است.

وی افزود: یکی از کارهایی که در ماه رجب در کنار عبادت و زیارت، بسیار با اهمیت است، صدقه و انفاق و کمک به دیگران است، این نکته در تعالیم دینی خیلی اهمیت دارد که هر جا که تأکید بر عبادت و بندگی خدا شده، توصیه به دستگیری و کمک به نیازمندان شده است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه