خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۱۲/۲۳ ۱۲:۱۴
شناسه خبر : 43401

بانک‌ها باید وام ازدواج را خارج از نوبت پرداخت کنند

معاون مشارکت‌های مردمی مسکن و اشتغال اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از بازسازی ۱۸۱۲ واحد مسکونی مددجویان زلزله زده تحت پوشش بهزیستی استان خبر داد. ...

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه؛ بازوند استاندار کرمانشاه عصر چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۷ در نشست ستاد ساماندهی بانکها باید وام ازدواج را خارج از نوبت پرداخت کنندجوانان استان اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب عرضه شد؛ یک راهبرد اساسی برای توسعه کشور است که در آن به تبیین راهبردهای محوری ایران امروز و ایران فردا پرداخته شده است. امیدوارم بتوانیم با یک کار و تلاش جهادی این راهبردهای اساسی را عملیاتی کنیم.
وی در ادامه دو موضوع امید به آینده و جوانان را بخش اصلی و مهم این بیانیه را دانست و تصریح کرد: بر اساس آمار، استان کرمانشاه ۵۱۰هزار جوان دارد که این جمعیت فعال و پویا فرصت بسیار خوبی برای توسعه کرمانشاه محسوب میشوند.
بازوند در ادامه افزود: تاکنون حدود ۴۰۰میلیارد تومان وام قرض الحسنه به ۱۳هزار زوج کرمانشاهی از طریق سیستم بانکی پرداخت شده است که این باید به گونهای فرهنگ سازی شود که زوجهای جوان بخشی از این هزینهها را صرف خرید کالاهای ایرانی کنند تا شاهد رونق تولید و ایجاد فرصتهای شغلی جدید برای همین جوانان باشیم.
استاندار کرمانشاه همچنین بر لزوم مشاوره و مهارت آموزی به زوجین تاکید کرد و گفت: خوشبختانه با مشاوره ها، مهارت آموزی ها، توانمندسازیهایی و مداخلات مثبتی که طی دو سال اخیر در حوزه خانوادهها و جوانان صورت گرفته است نرخ طلاق در استان یک روند کاهشی را به خود گرفته است. همچنین نرخ ازدواج در استان در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش داشته که بسیار دلگرم کننده است.
وی در ادامه بر لزوم اهتمام بانکها در امر تسریع در امور پرداخت وام به زوجین نیز گفت: تحت هیچ شرایطی بانکها نباید متقاضیان وام ازدواج را در نوبت قرار دهند و با بانکهای مختلف برخورد جدی میکنیم.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir