۱۲:۴۳:۱۷ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
فرماندار گیلانغرب از ساخت پنج مدرسه در این شهرستان خبرداد
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب از احداث و تکمیل پنج مدرسه در مناطق زلزله زده این شهرستان که در اثر زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه آسیب دیده بود، خبر داد.
فرماندار گیلانغرب از ساخت پنج مدرسه در این شهرستان خبرداد

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلانغرب گفت: این مدارس در دهستان های دیره، ویژنان و شهر گیلانغرب احداث شده اند.
وی اظهار داشت: پنج آموزشگاه دیگر نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.
فرماندار گیلانغرب گفت: مجموع هزینه احداث این آموزشگاه ها بیش از ۷۰ میلیارد ریال است که با کمک دولت، خیران و بنیاد برکت تامین اعتبار شده است.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: تعداد پنج آموزشگاه در سطح شهرهای گیلانغرب و سرمست با امکانات مناسب برای اسکان مهمانان نوروزی آماده شده اند.
نیازسنجی آزمایشگاه های هنرستان ها و ارائه راهکارهای تقویت وضعیت آموزشی دانش آموزان در جهت جلوگیری از افت تحصیلی از دیگر مواردی بود که در این جلسه در خصوص آن ها تصمیم گیری شد.
در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری آبان پارسال غرب کرمانشاه نیز ۹۸ آموزشگاه در شهرستان گیلانغرب دچار آسیب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی شد.
گیلانغرب در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از ۹ هزار دانش آموز دارد که این تعداد در ۲۲۵ آموزشگاه و در قالب ۵۷۴ کلاس درس تحصیل می کنند.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه واقع شده و بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۸


منبع :: http://www.irna.ir
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه