۱۲:۴۳:۱۴ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
مسابقات قرآن حوزه های علمیه در کرمانشاه آغاز شد
کرمانشاه- ایرنا- هشتمین دوره نهایی مسابقات قرآن و حدیث حوزه های علمیه کشور با رقابت ۱۲ نفر از طلاب اهل سنت و ۲۴ نفر از طلاب اهل تشیع در حوزه علمیه امام خمینی (ره) کرمانشاه روز پنجشنبه آغاز شد‌.
مسابقات قرآن حوزه های علمیه در کرمانشاه آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دوره از مسابقات در سه رشته قرائت ترتیل، تحقیق و حفظ کل قرآن کریم در حال برگزاری است و نفرات برگزیده رشته خطابه قرآنی که غیرحضوری و به صورت ارسال فایل بود در مراسم اختتامیه معرفی می شوند.
این مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی در ۹ رشته؛ حفظ ۵، ۱۰ ، ۲۰ و حفظ کل قرآن، قرائت تحقیق و ترتیل، خطابه قرآنی، حفظ موضوعی آیات و روایات و معارف نهج البلاغه در بخش حکمت ها برنامه ریزی شده است.
در مرحله مقدماتی نزدیک به یک هزار و ۷۰۰ نفر از طلاب حوزه های علمیه با هم به رقابت پرداختند که از این میان ۱۲۳ نفر به مرحله نیمه نهایی رسیدند و برگزیدگان برای شرکت در مرحله نهایی انتخاب شدند.
مسابقات قرآن و حدیث حوزه های علمیه هرساله برگزار می شود که امسال در استان کرمانشاه شاهد هشتمین دوره مسابقات قرآن و حدیث حوزه ها خواهیم بود.
امسال به دستور آیت الله عراقی مدیر حوزه های علمیه قرار شده تا برای نخستین بار مسابقات طلاب اهل سنت و طلاب شیعی به صورت مشترک برگزار شود.
آیین افتتاحیه با قرائت نفر اول بین المللی مسابقات قرآن کریم آغاز شد و حجت الاسلام ملکی معاون تهذیب و حوزه های علمیه، ماموستا محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه سخنران این مراسم بودند.
دوره های خوبی برای آنان تدارک دیده شده، کارگاه های سبک زندگی قرآنی، کارگاه تدبر قرآن، کارگاه حفظ موضوعی، کارگاه نشاط معنوی و مراحل انس با قرآن با تدریس اساتید برجسته برگزار می شود.
حضور بیش از ۱۰۰ مهمان قرآنی از طلاب و مدارس حفظ قران کریم از کرمانشاه و دیگر استانهای کشور جزء کار ویژه و نقاط شاخص این دوره از مسابقات به شمار می رود.
حضور و تلاوت قاریان برجسته اهل سنت و شیعه قبل از نماز جمعه در روز ۲۴ اسفند ماه از دیگر برنامه های مهم در این دوره از مسابقات قرآن کریم حوزه های علمیه به شمار می رود.
لازم به ذکر است جمعی از داوران بین المللی و برجسته شیعه و اهل سنت داوری این مسابقات را برعهده خواهند داشت.
مراسم اختتامیه ۲۴ اسفند برگزار می شود.
۷۴۶۰/۸۰۶۶


منبع :: http://www.irna.ir
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه