۱۹:۴۰:۱۶ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
سیستم تصفیه فاضلاب چهار شهرستان استان کرمانشاه در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرکل حفاظت محیط ‎زیست استان کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی سیستم تصفیه فاضلاب جوانرود، روانسر، هرسین و تازه‌آباد به اتمام رسیده است.
سیستم تصفیه فاضلاب چهار شهرستان استان کرمانشاه در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

فریدون یاری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهاظهار داشت:در سطح استان کرمانشاه هشت شهرستان کرمانشاه، سرپلذهاب، پاوه، شهرک الزهرا بیستون، اسلام‎آباد غرب، گیلانغرب، قصرشیرین و سرپلذهاب مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب است.

مدیرکل حفاظت محیط‎ زیست استان کرمانشاه افزود:سیستم تصفیه فاضلاب در مراکز شهرستانهای ثلاث باباجانی، جوانرود، روانسر و هرسین سال آینده به بهرهبرداری میرسد و براساس مطالعات انجام‎ شده با مجهز شدن دیگر شهرستانهای استان به سیستم تصفیه فاضلاب میزان تصفیه فاضلاب شهری در استان کرمانشاه به بیش از ۹۰ درصد میرسد.

یاوری با بیاناینکه چالشهای محیط زیست در استان کرمانشاه با شرایط گوناگون متفاوت استاظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت تامین امنیت آب برای همه بخشها که دسترسی منظم به آب کافی و با کیفیت بالا داشته باشند یکی از چالشهای محیط زیست است زیرا آب برای برقراری زندگی پویا و سالم ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط ‎زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته استان کرمانشاه با خشکسالی روبهرو بوده است، عنوان کرد: امنیت کیفی و کمی منابع آب متاثر از عوامل متعددی است که فرهنگسازی حفظ و صرفهجویی ذخایر آب فقط مربوط به سازمان محیط ‎زیست نیست و همه همشهریان در حفظ آن سهم دارند.

ویبهرهبرداری از آب را یکی از مهمترین ابزارهای کنترل و بهبود فضای استفاده از آب دانست و گفت: با توجه به برداشتهای بیرویه ازمنابع آبی کشور و به ویژه استان کرمانشاه از نظر کیفیت و کمیت با خطر روبهرو شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‎ زیست استان کرمانشاه انسداد چاههای آب غیرمجاز و بهرهبرداری از سایتهای بازیافت زباله در شهرهای اسلامآباد غرب و قصرشیرین را راهکارهایی برای مراقبت از منابع آبی در سال آینده بیان کرد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه