۱۹:۳۴:۱۵ - یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
باقیمانده طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه ۷۰۰ میلیارد ریال است
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه آخرین وضعیت پرونده موسوم به گلیم و گبه کرمانشاهان را تشریح کرد و گفت: باقیمانده طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه ۷۰۰ میلیارد ریال است.
باقیمانده طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه ۷۰۰ میلیارد ریال است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمدحسین صادقی در نشست خبری امروز با بیان اینکه در مرحله نخست بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال به مالباختگان این پرونده پرداخت شد اظهار داشت: این مبلغ در تاریخ ۲۳ آبان ۹۷ به تناسب و عادلانه بین مالبختگان توزیع شد که البته با محاسبه به عمل آمده ۳۹ درصد اصل سپرده اولیه مالباختگان پس از کسر سودهای دریافتی بود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه در مرحله دوم پرداختی براساس مصوبه کمیته منتخب سران قوا با هدف ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز انجام شد، گفت: براساس این مصوبه افراد مالباخته دارایسرمایه ۱۰۰ میلیون ریال با لحاظ محاسبه به عمل آمده ۳۹ درصد اصل سپرده اولیه مالباختگان پس از کسر سودهای دریافتی باید تسویه میشد.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم که در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۹۷ انجام شد با ۷۰۶۷ نفر از مالباختگان تسویه حساب شد و بیش از ۲۳۰ میلیارد و ۸۰۰ ملیون ریال سپرده مالباختگان به آنها بازگردانده شد بیان کرد: در مرحله سوم نیز که امیدواریم تا سه ماه نخست سال ۹۸ به اتمام برسد ابتدا با احتساب شرایط مذکور سپرده همه مالباختگان را به ۱۰۰ میلیارد ریال رساندیم.

صادقی با اشاره به اینکه تعداد مابقی افراد باقیمانده ۴۵۴۷ نفر هستند که طلب آنها ۷۰۰ میلیارد ریال است عنوان کرد: ۶۸ نفر از مالباختگان نیز به روند رسیدگی پروندهها اعتراض داشتند که در حال رسیدگی به این موارد اعتراضی نیز هستیم.

نحوه قیمتگذاری به بخش خصوصی باید به قیمت روز محاسبه شود

وی با اشاره به ابراز نگرانی عدهای از افراد در رابطه با واگذاری اموال بیتالمال و حقوق عمومی به بخش خصوصی در این مدت اخیر اظهار کرد: باید در واگذاری این اموال به بخش خصوصی اهلیت خریدار، نحوه قیمتگذاری و برگزاری مزایدهها نگاه کارشناسی و عادلانه انجام شود.

صادقی صیانت از اموال دستگاههای دولتی و اجرایی توسط مدیران دستگاهها را ضروری دانست و افزود: مدیران دستگاههای دولتی باید تمامی نکات و تجهیزات ایمنی در ادارات را رعایت کنند.

سارقان زندانی تا پایان تعطیلات نوروزی اجازه مرخصیندارند

دادستان عمومی انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه سارقانزندانی تا پایان تعطیلات نوروزی اجازه مرخصی ندارند گفت: در رابطه با افراد مشمول عفو به مناسبت ۲۲ بهمن باید دو نکته را یادآور شوم؛ یکی اینکه این افراد شامل کسانی که مرتکب جرائم خاص و خلاف امنیت عمومی شدند، نیستند و دوم اینکه افراد مشمول عفو براساسآییننامه کنترل ستاد مجرمان تحت نظارت دستگاههای قضایی خواهند بود و در صورت ارتکاب جرم با قاطعیت بیشتری با آنها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اکثر سرقتها در نتیجه فرصت طلبی افراد سابقهدار و غفلت مالباختگان اتفاق میافتد افزود: شهروندان به توصیههای پلیس در رابطه با صیانت از اموال توجه جدی داشته باشند.

صادقی با بیان اینکه در تعطیلات نوروز همه دستگاههای اجرایی و اداری باید زمینه رفاه حال گردشگران داخلی و خارجی را فراهم کنند بیان کرد: دادیار ویژهای از سوی دادستانی استان به نظارت به امکان رفاهی و اقامتی خواهد پرداخت.

وی با اشاره به اینکهدادستانی استان با متخلفان و عرضهکنندگان مواد محترقه غیرمجاز در روز چهارشنبه سوری به شدت برخورد خواهد کرد عنوان کرد: هیچ شخصی اجازه ندارد که برای ارضای هیجانات خود آرامش مردم را به هم بزند.

۶۰۰۰ چاه غیر مجاز در استان کرمانشاه شناسایی شد

دادستان عمومی انقلاب کرمانشاه از شناسایی ۶۰۰۰ چاه غیر مجاز خبرداد و گفت: در سال ۹۷، تعداد ۲۷۵ حلقه چاه مسدود شده است و روند شناسایی چاههای غیرمجاز و جلوگیری از اضافه برداشتها باید مدیریت بهتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه معاونت پیشگیری و پیگیری حقوق عمومی دادستانی استان تاکنون در راستای احقاق مطالبات عمومی شهروندان اقدامات جدی انجام داده است عنوان کرد: آزادسازی حریم راهها در محور کرمانشاه به بیستون، شناسایی انشعابات غیر مجاز، برخورد با دفن غیربهداشتی پسماندهای بیمارستانی ومقابله با قاچاق دام زنده از جمله این موارد است.

صادقی با اشاره اینکه موضوع زبالهگردی در استان به عنوان یک آسیب اجتماعی جدی مطرح است بیان کرد: دپوی ضایعات و زبالهها در منطقه ملاحسینی چهره ناخوشایندی دارد و نیازمند اهتمام جدی شهرداری برای رفع این معضل است.

وی با اشاره به اینکه همچنین کورههای تولید زغال در منطقه عثمانوند کرمانشاه خطر نابودی تدریجی جنگلهای زاگرس را در پی دارد عنوان کرد: باید برای اشتغالزایی و تامین درآمد این افراد اقدام جدی شود تا شاهد نابودی تدریجی این جنگلها نباشیم.

دادستان عمومی انقلاب کرمانشاه با اشاره به تعقیب کیفری برخی از مدیران دستگاههای دولتی استان کرمانشاه در سال ۹۷ گفت: یکیشهردار دراستان کرمانشاه به اتهام اخذ رشوه تحت تعقیب کیفری استان قرار گرفته و پرونده این متهم آماده ارسال به دادگاه است.

وی با بیان اینکه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی به دلیل تضییع اموال عمومی متهم شناخته شدند بیان کرد: ۶ نفر از این افراد از خدمت منفصلشدند که یکی از آنها از مدیران سابق یکی از دستگاههای اجرایی استان است و پرونده آنها در حال رسیدگی در دادگاه است.

صادقی از شناسایی و دستگیری متهم به قتل در شهرک چمن خبر داد و اظهار کرد: پرونده این متهم در حال رسیدگی و آماده ارسال به دادگاه است.

کاهش جرائم منجر به قتل در استان کرمانشاه

دادستان کرمانشاهاز کاهش ۲۵ درصدی تعداد جرائم منجر به قتل در استان کرمانشاه در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته خبرداد و اظهار کرد: در ۱۱ ماهامسال تعداد ۱۱۵ باند سرقت در استان شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند که میزان کشفیات سرقت نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

صادقی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی جرائم خشن نسبت به سال گذشته گفت: امسال سرقت مسلحانه ۲۲ درصد و آدم ربایی ۳۳ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته است.

وی با اشاره به پرونده اتهام کلاهبردار آریا خودرو در کرمانشاه گفت: فرد متهم مبلغ ۷۳ میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است و تعداد افراد ثبتنام کننده در این قضیه ۸۷۷ نفر بودند که تنها به ۳۰۴ نفر خودرو تحویل داده شد.

صادقی با بیان اینکه به۱۳۳ نفر از این افراد از محل اقساط و اموال پدر متهم اصل سپرده پرداخت شد عنوان کرد: ۴۳۴ نفر از افراد مالباخته در مرحله رسیدگی حکم دادگاه هستند و باصدور کیفر خواست پرونده متهم به جرم اخلال در نظام اقتصادی و کلاهبرداری به دادگاه ارسال شده است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه