۱۹:۳۵:۵۷ - سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
طرح آرامش بهاری در  ۳۵ بقعه استان کرمانشاه برگزار می‌شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: طرح آرامش بهاری در ۳۵ بقعه متبرکه استان کرمانشاه برگزار می‌شود.
طرح آرامش بهاری در  ۳۵ بقعه استان کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجتالاسلام آیت عباسیان در نشست خبری که صبح امروز در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری سال گذشته دربقعههای منتخب برگزار شد اظهار داشت: طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه تا ۱۴ فروردینماه در ۳۵ بقعه استان برگزار میشود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۵ مبلغ از قم در سطح استان حضور دارند عنوان کرد: ۱۰ مبلغ بومی نیز برای انجام برنامههای فرهنگی دعوت شدهاند.

عباسیان با اشاره به اینکه ۱۹ خیمه معرفت در سطح استان راهاندازی میشود گفت: اجرای برنامههای فرهنگی، مباحث قرآنی، پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره خانواده و ترویج و تحریم فرهنگی وقف از جمله برنامههای خیمههای معرفت است.

وی با اشاره به اینکه برنامههای طرح آرامش بهاری نسبت به سال گذشته بسیار کاملتر برگزار میشود افزود: در برخی از بقاع امکان اسکان مسافران در نظر گرفته شده و در برخی از بقاع نیز خدمات صلواتی ارائه میشود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۳۴۰ هزار نفر در لحظات سال تحویل در بقاع متبرکه حضور داشتند.

عباسیان با اشاره به اینکه برنامه تحویل سال در ۱۹ بقعه استان برگزار میشود عنوان کرد: مناجات خوانی، پخش سخنرانی مقام معظم رهبری هنگام تحویل سال و ویژههای برنامههای ۱۳ رجب، روز جمهوری اسلامی ایران و روز طبیعت در این بقاع برگزار میشود.

ویبا تأکید بر اهدای جوایز به کودکان و نوجوانان در بقاع متبرکه عنوان کرد: سعی ما بر این بوده که در این طرح تا حد امکان جنبههای خدمترسانی به زائران مانند برپایی غرفههای (قرآن بخوانیم، جایزه بگیریم),پاسخ به سوالات شرعی، مشاوره خانوادهنیز افزایش دهیم.

وی با اشاره به پیشرفت مناسب بازسازی بقعه احمد ابن اسحاق در شهرستان سرپلذهاب گفت: حسینیه این بقعه اکنون آماده شده است و در صورت تأمین اعتبار ۱۴ میلیارد تومان تا بهمنماه سال ۹۸ بقعه احمد ابن اسحاق عملیات بازسازی آن به اتمام میرسد.

عباسیان با بیان اینکه در حالی که بیش از ۱۴ هزار میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای حمایت از کالاهای اساسی وارد بازار شده اما چرا هنوز مردم کالاهای اساسی را به نرخ ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی تهیه میکنند بیان کرد: این از بیتدبیری برخی از مسئولان دولتی است و اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم در شرایط بسیار سخت اقتصادی به سر میبرند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: یکی از اولویتهای اساسی که باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد این است که فراکسیونی در مجلس به منظور رفع معضلات بیکاری استان کرمانشاه تشکیل شود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه