۱۸:۴۵:۴۴ - سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
سیل ۱۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد کرد
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع سیل در استان کرمانشاه ۱۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد شد.
سیل ۱۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد کرد

مهرداد سالاری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه مجموع خسارتهای سیل به بخش زیرساخت استان غیر از بخش مسکن ۱۵۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است اظهار داشت: به دنبال سیل اخیر در مجموع ۳۲۵۲ واحد مسکونی در استان تخریبی و تعمیری ارزیابی شدهاند.

وی با بیان اینکه ۱۰۶۷ واحد مسکونی در سطح استان نیازمند تعمیر هستند عنوان کرد: از مجموع واحدهای ارزیابی شده ۲۰۳۲ واحد روستایی و ۱۵۳ واحد شهری باید تخریب و بازسازی شوند.

سالاری با اشاره به اینکه به دنبال سیل اخیر ۴۶۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت به بخش راه و شهرسازی استان وارد شد گفت: در این مدت ۱۲۴۹ کیلومتر راه در استان صدمه دید و ۱۴۰۵ پل و آبراه نیز تخریب شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه میزان خسارتهای بخش کشاورزی را ۳۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این خسارتها شامل بخشهای مختلف از جمله امور عشایری، طیور، شیلات و باغات است.

وی با اشاره به اینکه میزان خسارت به بخش نیرو در استان کرمانشاه ۳۸۹ میلیارد تومان برآورد شده است بیان کرد: ۱۸ میلیارد تومان خسارت به دهیاریها، ۵٫۸ میلیارد تومان به فرمانداریها و ۳۶ میلیارد تومان به بنیاد مسکن و بافتهای روستایی وارد شده است.

سالاری با بیان اینکه ۲۵ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان خسارت به بخش بهداشت استان وارد شده است گفت: خسارتهای محیطزیست سه میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان، میراث فرهنگی ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه خسارتهای سیل به سایر دستگاهها ۸۰ میلیارد تومان برآورد شده است افزود: سیل اخیر در استان کرمانشاه به قرارگاه نجف اشرف ۳٫۱ میلیارد تومان و به سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان ۵٫۸ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

وی درباره جبران خسارتهای وارد شده ناشی از سیل در سطح استان گفت: به طور قطع تسهیلات و کمکهای بلاعوضی به واحدهای مسکونی و عشایر آسیبدیده استان پرداخت میشود اما هنوز مصوبه دولت ابلاغ نشده است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه