۱۸:۴۰:۵۳ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸
نابه‌سامانی در صادرات چوب حراج زدن به منابع ملی است
نماینده قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان غرب در مجلس گفت: برخی نابه‌سامانی‌های موجود در صادرات به‌ویژه در بخش کشاورزی در واقع چوب حراج زدن به منابع ملی است.
نابه‌سامانی در صادرات چوب حراج زدن به منابع ملی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرشیرین، فرهاد تجری ظهر امروز در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که در مرز پرویزخان برگزار شدبا اشاره به اینکه نابهسامانی موجود در صادرات بهویژه در بخش کشاورزی چوب حراج زدن به منابع ملی است اظهار داشت: صادرات برخی کالاها با قیمت بسیار کمتر از هزینه تولید به خارج صادر میشود در حالی که در داخل به آن نیاز است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت معادن در سطح استان عنوان کرد: به دنبال وقوع زلزله معبر و راه دسترسی به معادن تخریب شده و نیازمند توجه بیشتری است.

تجری با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی در قصرشیرین مغفول مانده است گفت: راهاندازی شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق در قصرشیرین فرصت بسیار مناسبی برای جذب سرمایهگذاران داخلی و خارجی و حرکت در راستای منافع ملی است.

وی با اشاره به اینکه امتیاز کولهبری برای مردم شهرستان با رسمی شدن پرویزخان از دست رفته است افزود: ایجاد یک معبر جدید برای کولهبری از مطالبات مردم این منطقه است که سالها مشکلات جنگ و مرزنشینی را تحمل کردهاند.

تجری به وضعیت شهرک صنعتی سرپلذهاب اشاره کرد و گفت: با وجود پیگیری استاندار اما هنوز با کارشکنی بانکها بهویژه پست بانک مشکلاتی در زمینه پرداخت تسهیلات وجود دارد که باید بهآنها رسیدگی شود.

وی به وضعیت نامناسب راه دسترسی به سومار اشاره کرد و افزود: بازارچه مرزی تیلهکوه با وجود اینکه از مطالبات مردم است و یک فرصت ویژه اقتصادی و صادراتی محسوب میشود به دلایل مختلف بسته است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب در مجلس با اشاره به اینکه بازگشایی مرز خسروی برای استان کرمانشاه در اولویت است اظهار کرد: بازگشایی این مرز برای مردم منطقه و استانهای شمالی کشور از نظر تردد مناسبتر است.

وی به وجود مهمانسراها و هتلهای بسیار در مرز خسروی با سرمایهگذاریهای کلان اشاره و عنوان کرد: تعدادی از این واحدهای متحمل بدهیهای کلان بانکی شدهاند و به بازگشایی این مرز امیدوار هستند.

انتهای پیام /ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com
آخرین اخبار سرویس کرمانشاه پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
آرشیو
پربازدیدترین ها
بانک پاسارگاد شعار سال  . . . .
اخبار ویژه