13:06:53 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
۲۳۵ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تحصیل می‌کنند
۲۳۵ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تحصیل می‌کنند
کرمانشاه – ایرنا – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، تعداد دانشجویان خارج از کشور شاغل در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را ۲۳۵ دانشجو اعلام کرد و گفت: این دانشجویان در رشته های مختلف تحصیل می کنند.

محمدرضا غلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این دانشجویان از کشورهای مختلف برای علم آموزی به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مراجعه می‌کنند، اظهار داشت: دانشجویان کشورهایی همچون نروژ، آلمان، سومالی، پاکستان، عراق و کشورهای دیگر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را برای کسب علم و دانش انتخاب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه پنج میلیارد تومان در ۲ سال گذشته برای بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه هزینه شده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خوابگاه در اختیار دانشجویان ملی و روزانه قرار می‌دهد ولی براساس آیین نامه اسکان دانشجویان ابلاغی از وزارت بهداشت تعهدی برای در اختیار قرار دادن خوابگاه برای دانشجویان پردیس و بین‌الملل ندارد.
وی با بیان اینکه قریب به یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان در خوابگاهای دانشگاه علوم پزشکی ساکن هستند، بیان کرد: خوابگاه دختران شامل خوابگاه مفتح، بوستان، طالقانی و بنت الهدی با حدود ۸۱۹ و خوابگاه پسران شامل مفتح، بوستان و شهید الوانی که هم‌ اکنون ۵۸۹ نفر از دانشجویان در آن ساکن هستند.
غلامی با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت برخلاف وزارت علوم و سایر دانشگاه‌ها، معاونت فرهنگی و دانشجویی ادغام شده است، افزود: در مورد تشکل‌ها و انجمن‌های اداره فرهنگی دانشگاه ۲۹ کانون دانشجویی در حیطه‌های فرهنگی هنری، پنج کانون مذهبی و ۲۸ انجمن علمی که بحث‌های علمی در آن برای دانشجویان با رشته خود در نظر گرفته است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان متولی گروه دانشجو، کارمند و اعضای هیات علمی است، افزود: این دانشگاه متولی پنج هزار دانشجو، ۱۶ هزار کارمند و ۴۰۰ نفر از اعضای هیات علمی است.
وی با بیان اینکه قریب به ۱۵ روانپزشک و روانشناس در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حضور دارند و هر دانشجو با داشتن پرونده الکترونیک سلامت از صحت سلامت روحی و جسمی بررسی می‌شود، بیان کرد: اداره مشاوره در تمام دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها براساس جدول زمانبندی مشخص در حال فعالیت است و خدمات مشاوره به دانشجویان در سطح یک برای مشکلات جزیی و در سطح ۲ برای مشکلات حاد مانند مسائل عاطفی و در سطح سه مراجعه به روانپزشک به دانشجویان ارائه خدمت می‌کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه یک خط تلفنی شبانه روزی پاسخگوی مسائل دانشجویان است، بیان کرد: مشکلات در روابط عاطفی زمینه ساز آسیب‌های جتماعی دیگر در دانشجویان می‌شود بنابراین تمام سعی مسئولان گروه مشاوره بر این است که راه حل‌های مناسبی برای این آسیب جدی در دانشجویان شود.
غلامی از دانشجویان به عنوان سرمایه و آینده‌ سازان کشور یاد کرد و گفت: حضور مشاوران متخصص در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، فرصتی برای تقویت روحیه دانشجویان و افزایش نشاط در دانشگاه‌ ها است و بی‌شک با استمرار بیشتر مشاوران در دانشگاه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها خواهیم بود.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.
دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.
این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ها است.
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقر و کلیایی دارد.
۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.
این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیات علمی دارد.
استان کرمانشاه در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو دارد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید  اطلاع رسانی از دستاوردهای دولت موجب امیدواری جامعه می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه