12:48:04 - سه‌شنبه 14 مه 2019
۲۴ بنای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۷ مرمت شد
۲۴ بنای تاریخی کرمانشاه در سال ۹۷ مرمت شد
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: ۲۴ بنای تاریخی این استان در سال ۹۷ مرمت شد.

امید قادری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این مطلب افزود: این تعداد بنا با اعتباری بالغ بر ۱۱۶ میلیارد و ۴۱۸ میلیون ریال مرمت شده است.
به گفته این مسئول از جمله مهمترین بناهایی که در سال گذشته در استان کرمانشاه مرمت شده می توان به بازارهای تاریخی با اعتبار ۷۷ میلیارد و ۲۱۷ میلیون ریال، تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک، پل کهنه، پل کوچه و تعمیر و مرمت حمامهای تاریخی سطح استان اشاره کرد.
وی به مرمت بناهایی که در جریان زلزله دچار خسارت شده اند اشاره کرد و افزود: مجموعه مقابر ابودجانه، مسجد عبداله ابن عمر، چله خانه هجیج، ارگ گیلانغرب و مجموعه قلعه یزد گرد با اعتبار ۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال مرمت و بازسازی شدند.
قادری یادآور شد: آثار باستانی و بناهای تاریخی جلوه ای از تاریخ و فرهنگ مردم آن دیار به شمار می رود و حفظ و حراست از آنها در حقیقت نگهداری از تاریخچه فرهنگی و هنری است و این اداره کل تمام سعی و تلاش خود را برای این مهم به کار می بندد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی است که تاکنون بیش از ۲ هزار ۲۵۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

خبر جدید  400 هزار اصله نهال در استان غرس می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه