4:14:04 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
۴۴ تن برنج قاچاق در بازارچه مرزی سومار کشف شد
۴۴ تن برنج قاچاق در بازارچه مرزی سومار کشف شد
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب از کشف و ضبط ۴۴ تن برنج قاچاق در مرز سومار از توابع این شهرستان با هوشیاری ماموران هنگ مرزی خبر داد.

کوروش محمودیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سودجویان قصد داشتند این میزان برنج خارجی را به شکل غیرمجاز، از طریق بازارچه مرزی سومار از کشور خارج کنند.
وی اظهار کرد: با رصد و هوشیاری نیروهای هنگ مرزی در مرز سومار پیش از ورود این ۲ محموله برنج به محدوده بازرسی گمرکی، سودجویان موفق به خروج این محموله کالای ممنوع از کشور نشدند.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب با بیان اینکه نیروهای هنگ مرزی سومار پس از کشف این کالای قاچاق، نسبت به توقیف کامیون ها و تشکیل پرونده برای متخلفان اقدام کردند، اضافه کرد که پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قضایی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.
وی گفت: چند روز پیش نیز یک محموله دیگر برنج خارجی به میزان ۲۱ تن در بازارچه مرزی سومار کشف شد.
مرز سومار نزدیک ترین مرز کشورمان به بغداد محسوب می شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان های جنوبی عراق دارد.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستاست و با عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد.
بازارچه مرزی سومار در فاصله پنج کیلومتری شهر مرزی سومار قرار دارد و در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مندلی از توابع فرمانداری بلدروز است.
بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاهتر کرده است و اکنون عمده کالاها از این معبر به استان های شرقی عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق و ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۸

خبر جدید  توسعه کرمانشاه سالانه 10 هزار میلیارد تومان سرمایه می‌خواهد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه